Pamięć RAM (DDR2)(Win Xp)

Siemano,

Mam zamiar dołożyć sobie do kompa jeszcze 1 Gb ram, aktualnie mam (DDR2) 2GB (2x po 1 GB)

Mam 4 sloty na pamięć ram z czego 2 zajęte

Pytanie jest taki:

1.Czy jeśli dołożę jeszcze 1 Gb ramu, zapewne będę musiał “wpisać” go w BIOS’a

2.Jeśli pytanie 1 jest na “tak” to czy zna ktoś link do poradnika jak dodać pamięć ram do BIOSU

3.Czy pamięci ram muszą mieć takie same takowanie? gdzie mogę to sprawdzić?

Używam programu CPU-Z

Program pokazuje mi częstotliwość DRAM na 401,9 MHz

  1. nie, nic nie musisz robić.

  2. kupisz wolniejsze, to te obecne automatycznie zostaną przełączone w tryb wolniejszy - spowolnienie pracy komputera.

Podaj symbol płyty głównej, będzie można coś więcej napisać na temat pamięci jakie możesz zainstalować.

  1. nie musisz ich wpisywać do biosu :shock:

  2. nie muszą mieć takiego samego taktowania . Lecz ja radzę ci abyś kupił sobie takiej samej firmy jak tamte co już masz najlepiej ze sobą będą współpracowały :wink: . Ponieważ nie które nie chcą ze sobą współpracować ( po prostu mówiąc Gryzą się :stuck_out_tongue: )

Takie jest moje zdanie na ten temat :slight_smile:

pozdo

Płyta główna :

-AsusTek Computer INC.

-model : M2N-SLI DELUXE 1.xx

-chipset : NVIDIA nForce 570 SLI rev. A2

-LPCIO : ITE IT8716

Dodane 19.02.2010 (Pt) 20:35

Dzięki, przyda się a jakie urządzenia trzeba dodać do biosu ? np. co :slight_smile:

Żadne, obecne płyty główne (bios tych płyt) robią to automatycznie :wink: Chyba, że trafi ci się jakiś mało popularny “wynalazek”, którego bios nie rozpozna.

A tu masz pamięci do Twojej płyty głównej:

http://allegro.pl/27741_pc2_6400_800mhz.html

Zwróć uwagę również na tryb Dual Channel (pewnikiem w nim pracują obecnie twoje kości) - po dołożeniu kolejnej może przestać on działać. Z tego co pamiętam, to tylko chyba chipsety Intela umożliwiały pracę w tym trybie przy nieparzystej liczbie kości (ale pamięć już nie tak :slight_smile: ).

Do biosu nic nie dodajesz, gdyż wiekszość podłączanych urządzeń dysponuje własnym biosem, tzw. firmwarem. Nie dotyczy to tylko w praktyce procesorów.

No właśnie ;/ dzięki że dodałeś swój post, ja właśnie mam DUAL CHANNEL, a i ja mam AMD, czyli co więc muszę mieć znów np. po (2x po 1 Gb) aby to działało poprawnie?

Dodane 19.02.2010 (Pt) 20:56

A i co do wypowiedzi “Cedara” czy moja wersja biosu zalicza się do tych co robią to automatycznie? mam wersje z 08/25/2008

Ano właśnie najprawdopodobniej tak :wink:

Jesteś tego pewien? :smiley: to wtedy muszę mieć 2x po X mb/gb ramu

Tak, tylko nie mb/gb ale MB/GB

mb - milibit ??

MB - Megabait

gb - grambit ??

GB - Gigabajt

Dobra, szczegół głupi nie jestem przecież wierz że chodzi o MEGABAJT i GIGABAJT…