Pamięć ram do laptopa

Witam chciałbym zakupić dodatkową pamięć ram do swojego laptopa Acer Aspire f5 573g mam 4gb przydałoby się kolejne 4 . Mam nadzieję że pomoże mi to w plynniejszej grze w fife 19. Co byście mi zaproponowali w rozsądne h pieniazkach do mojego zloma;)

Sprawdź jaki masz obecnie bo najlepiej jest dodać identyczną kość, możesz użyć CPU-Z lub otworzyć laptopa.
Masz w tym laptopie jakąś kartę graficzną poza zintegrowaną?

oto screen z cpu z :


a karte graficzna posiadam poza zaintegrowana i jest to ge force 940 mx .

Hej,

Potrzebujesz takiej pamięci: Pamięci RAM SODIMM DDR4 4GB 2400MHz najlepiej Microna, ale inne też powinny spokojnie pracować w Dual Channel. Może być któraś z tych:

https://www.oleole.pl/pamieci-ram/goodram-ddr4-4gb-2400mhz-cl17-sodimm.bhtml

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzieki wielkie , a czy nie będzie problemu z brakiem kompatybilności jeśli kosc ram będzie innej firmy niż ta 1 która jest już w laptopie ?

nie ma wymogu lacznia takich samych, acz to powoduje ryzyk, wejdź na suport acera i tam w modelu Twojego laptopa sa gwarantowane dzialajace :wink:

Nie mogę tego znaleźć laptop to f5 573g 79yn

A po co szukasz?
Tam jest funkcja auto wykrywania, jest też alternatywa “Acer Aspire f5 573g” + “supported ram” i wyjdzie Ci, że np. crucial ma takie “gwarantowane”

pisałem na chacie z gościem z dzialu technicznego acera i mowil ze firma jest obojetna

Dla niego tak, bo najwyżej nie wejdzie w dual channel.

tzn ? -.^

https://www.mediaexpert.pl/pamieci-ram/pamiec-ram-crucial-4gb-2400mhz-ct4g4sfs824a,id-709242 ten jest git tak?

Raczej spoko ten RAM, dual channel to tryb współpracy 2 pamięci RAM co daje ich zwiększoną wydajność.

a ta nie posiada dual channel ?

Nie, zresztą nie wiadomo czy obecna pamięć posiada, więc chyba mozna to olać.

Hej,

Dual Channel nie zależy od kości - to właściwość kontrolera pamięci - czy to w mostku północnym czy bezpośrednio w procesorze. To kontroler ma posiadać możliwość pracy w takim trybie, a nie sama kość. Do poczytania. :slight_smile:

Generalnie większość konfiguracji takich samych pojemnościowo kości RAM będzie pracować w trybie Dual Channel. Choć z mówieniem o spektakularnym wzroście wydajności pamięci RAM w takim przypadku bym nie mówił - testy pokazują, że to bardziej wzrost o kilka procent.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Większość, przy używce za 20 zł ryzyk fizyk, z nówka za 250 lepiej sprawdzić :wink:

W przypadku wydajności całego systemu, to tak, jeżeli dojdzie do integry- szczególnie, to jest kilkanaście :wink: Tu jednak jej nie ma i zysk będzie fakt z 5%.