Pamięć RAM do Lenovo ideapad 330

Witam, obecnie w laptopie mam kostkę 4gb wbudowaną w płytę i jeden slot wolny. Widzę na allegro w dobrej cenie kostki 4gb i teraz którą wybrać?

  1. PAMIĘĆ RAM PC 4GB DDRIV HYNIX HMA451U6AFR8N-TF - 2133 - Opóźnienie: CL15 - 50 zł
  2. PAMIĘĆ RAM PC 4GB DDRIV SAMSUNG M378A5244CB0-CRC - 2400 - Opóźnienie: CL17 - 60 zł

Specyfikacja serii:

Dane z AIDA:

Miłego dnia :slight_smile:

Jaki procek/grafika:)? Jak solidne (np. i5+1050)-> weź 8GB.
Zobacz cpuz jaki masz dokładnie model RAM, ale wygodniej byłoby wejść w centrum serwisowe lenovo, ładnie pokaże co jest kompatybilne. Stawiam na Hynixa, ale sprawdź.:wink:

Ile masz obecnie zamontowanego RAM’u?
Jakie masz pozostałe podzespoły?
Do czego służy Tobie lapek?
Jaki masz dysk?

Jak możesz to daj link do oferty sklepu, gdzie kupiłeś.

marcin20000 - i5-8250u grafika zintegrowana UHD 620. Poniżej info ze strony oraz z programu RamExpert.

pablosek - obecnie 4gb wbudowane w płytę i wolny jeden slot. Lapek do przeglądania neta i trochę edytory tekstu, a raz na pół roku dwie bitwy w WOT (detale minimalne, ale spoko mi wystarcza).

Kwestia tego, że jak mam 2133 mhz to wkładać takie same czy może 2400 jest sens. Dwie podane w pierwszym pomście kości są w dobrej cenie i mi raczej w zupełności wystarczą.




Spoko 4 GB starczą, nawet z 5 FPS może zyskasz. :wink:
Rozwiń sobie te RAM z nazwa Hynix, przypuszczam, ze tą 4 GB kość tam znajdziesz. Szybszej sensu nie ma co brać - i tak bedzie pracowała z prędkoscią wolniejszej wlutowanej.

Właśnie nie widzę:/ Same 2400 albo 2666 hym…
hynix|690x372

Pójdziemy na około, podaj dokłądny “numer laptopa” czyli pełną nazwę i te numerki wersji po niej, które lenovo wykrywa.

ideapad 330-15IKB

Już widziałem Priva, możesz ukryć tą pierwsza linijkę :slight_smile:
Wyglada na to, zę ten powinien https://allegro.pl/oferta/samsung-pc4-4gb-m471a5143eb0-cpb-8344019979 i ten https://allegro.pl/oferta/skhynix-ram-ddr4-4gb-sodimm-2133mhz-cl15-gwar-8716532672 pracować, poszukaj jeszcze nuemrów seryjnych tych 2 w Lenovo, ale z sieci wynika, ze Ok. :slight_smile: Ja ew. jutro rzucę okiem.

Patrzę i patrzę i widzę nicość… Jak znajdziesz chwilę to śmiało odhacz dobry uczynek :slight_smile:

Pozdrawiam

A któraś z tych kostek by pasowała i była ok?

Cóż, i zadnej z tych pamięci nie ma w rozpisce Lenovo? Jeżeli nie… Ryzyk, fizyk masz lekko 80% , ze pójdzie, a jak nie 14 dni i zwrot:) Czyli najtańsza.

Ok, czyli jeżeli kość wbudowana w płytę ma 2133 to nie ma sensu brać 2400? I tak będzie pracować z mniejszym taktowaniem pomimo, że płyta je wspiera?

Dokładnie tak, 2133 tylko bezie działało i cl tez wolniejsze… Goodram nie powinien chyba robić problemów. Moja kość też nie jest na liscie zgodności, ale wszystkich nie testowali raczej.

Bez kombinacji, powinieneś kupić ram o identycznych parametrach i taktowaniu. Firma nie ma tutaj wielkiego znaczenia.

Zakupiłem tą: Pamięć RAM GOODRAM 4GB 2133MHz GR2133S464L15S/4G. Zamontowałem i działa wszystko jak należy.

Dzięki za pomoc. Miłego popołudnia dla wszystkich:) Pozdrawiam

No i tak powinno być, jak minie pół roku daj znać, jestem ciekawy, czy odczujesz różnice w WOT. W AMD powinno być lekko +15%.