Pamięć ram Hynix 2x 1GB - blue screen

Witam :smiley: ,

jakiś czas temu postanowiłem wrzucić do swojego starego laptopa pamięci ram 2 x 1GB Hynix’a, które zalegały na półce. Laptop seryjnie posiadał 512MB firmy Nanya. Ze strony producenta wynika, iż obsługuje maksymalnie 2GB ( oczywiście w konfiguracji 2 x 1GB). Niestety pojawił się problem - przy włożonych obu pamieciach wyskakluje blue screen podczas uruchamiania laptopa. Pamięci sprawdzałem są OK. Pojedynczo każda z nich w laptopie działa, zamiana miejscami nic nie daje, konfiguracja 512MB + 1GB też śmiga bez problemu. Zrobiłem update BIOSu i ciągle nic. Czy ktoś wie o co może chodzić ? :expressionless:

Najlepiej było by sprawdzić z innymi kośćmi RAM, ale może się i tak nie udać. Popróbuj z innymi RAM’ami. Sprawdź też czy się kaszani na jakimś live CD np. z UBUNTU, tak jest chyba test pamięci o ile nic nie zmienili. Jakie są w ogóle parametry tych RAM’ów?

Aero08 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Sprawdzałem z innymi pamięciami i wszystko wskazuje na to, że te są w porządku.

Dane z CPU-Z:

1024

PC2-5300 (333 MHz)

Hyundai Electronics

5.0

5

5

15

20

1.80 V

dla 333 MHz

Dodane 16.05.2012 (Śr) 18:43

Zauważyłem, że przy 2 kościach Hynix podczas rozruchu laptop wykrywa 1920MB ram, czyli obie kości zminusowane o grafike. Jednak Windows już nie odpala - wyrzuca blue screen.