Pamięć RAM i płyta główna

Jak wiecie co poniektórzy że chcę kupić nowe pamięci RAM. Mam zaufanie do firmy Kingston. Oto moje propozycje

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13687.html (406zł za 1GB)

http://sklep.benchmark.pl/pelny_6178.html tą x2 (386 zł za 1GB)

Zależy mi żeby do moich 256 MB dodać przynajmniej 512 MB, ale najlepiej 1GB. Wiem że jak się połączy dwie koście z Kinstona to zawsze wychodzi trochę więcej. Chyba bardziej się opłaca kupić tą drugą opcję. Co Wy byście zaproponowali?? Nie tylko z Kingstona, ale żeby były w miarę tanię, bo wolę za zaoszczędzoną kasę kupić lepszą kartę graficzną.

Jeszcze jedno. Jaką płytę głowną byście zaproponowali, bo ja na tym się kompletnie nie znam. Jakaś nie droga i bez jakiś cudów. Mam osobną kartę sieciową wię to już odpada, ale żeby była jakaś dobra karta muzyczna.

POZDRO :twisted:

ciężko znaleźć coś bez zintegrowanej sieciowej bo to już standard… powiedz na jaki socket płyta i czy ma być z AGP czy PCI-E

a i jaką ma mieć częstotliwość taktowania ta pamięć ?? jaki CL(może być 3 czy 2/2.5 ?? ) no i jeszcze ile masz kasy

Mówię że jak się wogle nie znam. No żeby była w miarę szybka i tania tak gdzieś po tych cenach co widziałem do 400 zł.

Ja bym wybrał tą drugą pozycje rmu.Będa ci choodziły w dualu i bedzie troche szybciej niż jak jedna kość.

kasa do 400 zł a pod athlony czy pod pentium ?? serial ata z ata dźwięk 6 kanałowy zintegrowany karta sieciowa i możliwe że zintegrowana graficzna z dualami (ram oczywiście) wersja AGP dla athlonów (bo z pci-e nie wyrobi w 400zł) powiedz pod jaki procek to potem podam modele

Ja mam Athlona 2000 XP.

no to ja polece Asrock Combo-z k8 ma 8 kanałowy dźwięk(7.1) możliwość przestawienia na inne do tego ma 2 gniazda na procki i 2 rodzaje ramu(ddr na duale z wyższym taktowaniem-działa tylko pod prockami na nowy socket i zwykły ddr do 400mhz) !!

@m89 radze ci abys dokładnie przeczytał opis tej płyty, przecież ona jest na socket 754/939 a kolega @kornik13 ma:

czyli socket A.

ej no to co kupi płytę i semprona jakiegoś nie muisz mi nic mówić o sockecie bo ja mam tą płytę i jest ostra jazda(znaczy się idzie nieźle na niej kręcić). a jak nie chcesz tej to potem podam nowe pozycje

ps. athlon 2000xp jest nieco stary i słaby ma też nieco inny mnożnik niż pamięci ram na 400mhz dlatego radzę nowego procka)

@m89 przeczytaj dokładnie temat, kolega @kornik13 prosił o pomoc w doborze pamięci i płyty głownej, a o zmianie procesora nic nie wpominał.

Jeśli idzie o pamięć, to wybrałbym pierwszą pozycję.

Jak widzisz, są to dwie identyczne kości po 512 MB, a więc razem 1 GB.

Nie będziesz miał problemu, żeby puścic je w trybie DualChannel.

Co do płyty, to istotnie zintegrowana karta sieciowa to już standard i płyty bez niej raczej nie kupisz.

Polecałbym ci tę płytę

Epox EP-8RDA3+ Pro

Cena umiarkowana, chipset bardzo dobry (nForce2 Ultra400), dźwięk ośmiokanałowy (oczywiście z możliwością podłączenia mniejszej liczby głosników), kontroler SATA (jeśli chciałbyś kiedyś dysk SATA), kontroler i porty FireWire (kiedyś mogą się przydać). Poza tym płyta bardzo stabilna nawet przy podkręcaniu, sądząc z komentarzy.

ram rzeczywiście lepiej wziąć 2 kości nie tylko ze względu że w dual-u pójdą ale też dlatego że szybszy czas dostępu oraz stabiniejsze przy kręceniu