Pamięć ram jak sprawdzić czy działa bez komputera?

Witam.
Czy jest możliwość sprawdzenia czy pamięć ram działa bez komputera?

Zakładam że pytasz o pamięć RAM do komputera, a więc nie, bez komputera, sama z siebie, nie będzie działała.

Hmm, a dobrym pomysłem jest wysłać ją, sprzedaje.i liczyć na szczęście, że będzie dobra?

Bierzesz bateryjkę i testujesz.
Jak zaświeci to sprawna.

Jasne, że idzie. Trzeba się tylko zaopatrzyć w sprzętowy tester pamięci.

https://prezi.com/rkul5nigavce/sprzetowe-testery-pamieci/

Bateryjkę i żaróweczkę :wink:
pozdrawiam

Może podejść do jakiegoś serwisu i poprosić o sprawdzenie :slight_smile:

Ciekawy temat.
Może Nasi wiedzą, po czym poznać na pierwszy rzut oka, - czy kość pamięci była np wygrzewana?
Właśnie przymierzam się do kupna używki ddr2 2GB w dwóch kościach dimm.

Tylko włożenie w płytę i uruchomienie memtesta prawdę powie :slight_smile:

A do czego tą bateryjke przyłożyć? Bo nie chce jej spalić jeśli jest dobra :smile:

I przez takie idiotyczne ironiczne i nieodpowiedzialne “rady” jak ta od Ciebie, @daras28-82, kolega @nasakbg może usmażyć sobie kostkę pamięci RAM. Uważam, że moderatorzy powinni usuwać takie głupie posty.

1 polubienie

Patrzę na używki. Pasowałaby ta w dualu:


Rok gwarancji, ale liczyć na cuda, że się uda?

Kiedy sprzedawałem swój stary RAM, podszedłem do kupującego (okazało się, że mieszka w pobliżu), gdzie u niego, na miejscu, wykonaliśmy test.

1 polubienie

Co to za pamięć? W tytule 800 MHz a niżej już 677MHz. Poza tym da się taniej kupić.

Kupując od firmy masz taką zaletę, że możesz towar zwrócić.

Wiem. też na pc mam szynę pamięci 800, a kości w dualu dają tak:
MWSnap606
Czyli dokładnie takie jak mam 667, tylko 4 razy większe.

To co ty masz za płytę?
Zły mnożnik w biosie ustawiłeś?

Moja płyta, to ga-g31mx-s2

I nie możesz ustawić 800?

Tak było od 2007 roku. Z dziesięć lat temu próbowałem, ale potem każde przywrócenie biosu, to ustawiało domyślnie. Już parę baterii cmos zmieniłem, resetowałem też bios. Komp chodził, zapomniałem o przestawianiu pamięci, może to i dobrze, to potem zostało…

Aha, czyli ustawić się da, tylko nie ma kiedy.

Co ile Ci się wyczerpuje bateria? Moja ma jakieś 9-10 lat i nigdy jej nie ruszałem.