Pamięć RAM, jaką kupić, za ile sprzedać?

Moja płyta główna to GIGABYTE GA-8I945PLGE-RH. Wyposażona jest ona w dwa wejścia pamięci DDR2, w dodatku obydwa zapełnione dwoma pamięciami 512 MB, co w sumie daje mi 1 GB RAM-u. Patrząc z perspektywy nowych gier komputerowych jak również samej Visty, która w jednej z wersji (nie pamiętam której) potrzebuje 2 GB pamięci, chcę dokupić sobie więcej RAM-u. I tu się pojawia problem. Otóż nie mam już wolnego wejścia :frowning: a chcę mieć coś koło 2 GB pamięci. I moje pytanie: jaką pamięć mi polecacie do kupienia (najlepiej największą jaką się da do jednego slotu) i co mam zrobić z tą starą? Sprzedać przez Internet, czy w sklepie jakimś? Noi ile mam mniej więcej chcieć za tą pamięć? Jak ktoś się na tym zna, to podaję niżej moją “specyfiakcję” tego RAM-u (piało na kości to przepisałem tu :slight_smile: ):

GoodRAM GR667D264L5/1GDC i niżej mniejszą czcionką GT4X00095

DDR2 512MB PC5300 DIMM

Aha, i jeszcze jedno. Łącznie z tą sprzedarzą i kupnem nie chciałbym żeby mnie to kosztowało ponad 200 zł. A jeśli już to niewiele :smiley: Z góry dziex za każdą odpowiedź.

GEIL jest bardzo dobry

sprzedaj na allegro

a kup patrioty

http://www.allegro.pl/item301749050_pdp … 1_gb_.html

http://www.allegro.pl/item301749073_pdp … 1_gb_.html

Ja proponuje OCZ platinum rev.2 800mhz

Patriot Extreme DDRII 2GB/667 (2 x 1GB) CL4 (PDC22G5300LLK) w sirius.pl kosztują około 154 zł

Jeszcze jedna rzecz. Znalazłem specyfikację techniczną mojej płyty głównej (tu adres) i tam jest taka wzmianka o pamięci:

Pamięć 2 x DDR2 533 / 400 MHz, Dual Channel max. 2 GB” i mam pytanko czy to max. 2 GB to znaczy że mogę maksimum włożyć 2x2GB, czy że suma pojemności dwóch kości nie może przekraczać 2 GB?? Zajrzałem do instrukcji od płyty głównej i tam pisze tylko:

Memory:

- 2 DDR II DIMM memory slots (supports up to 2GB memory)

- Supports dual channel DDR II 533/400 unbuffered DIMMs

- Supports 1.8V DDR II DIMMs

Czyli krótko mówiąc w tej instrukcji nie ma nic, czego już bym nie wiedział o tej pamieci :expressionless: . Piszcie co o tym myślicie.

Witam!

Na moje oko maks to 2GB dla całej płyty.

Co gorsza maks dla pamięci to 533MHz :frowning: nie opłaca Ci się kupować 800Mhz, bo i tak będą działać na 533MHz.

Ogólnie lipa :confused:

A jakbym chciał kupić 2x1GB, to czy pamięci 667MHz (takich najwięcej na rynku) będą na mojej konfiguracji szybsze/wydajniejsze od tych 533MHz, czy to po prostu starta pieniędzy?? Dodam, że obecnie mam 2x512MB GoodRAM’a właśnie 667MHz, z tym, że nie mam porównania.

To można 2GB czy 4GB max dla tej płyty ?

Ja kupiłem zestaw 2x1GB więc mam tylko dwa giga. Na moje oko można robić takie kombinacje, żeby bios miał do zaadresowania nie więcej niż 2GB (czyli 1x2GB + drugi slot pusty lub tak jak ja mam obecnie). Chcesz to próbuj 2x2GB, ale wg mnie nikłe szanse, że bios nie wywali jakiegoś errora i/lub że w systemie będzie widoczne całe 4GB. Taka płyta, niestety :frowning:

PS Aleś odkopał temat :smiley: