Pamięć ram - która lepsza?

Witam,

Nie długo zamierzam sobie dokupić pamięć ram do mojego komputera ale nie jestem pewien która będzie lepsza. Aktualnie posiadam pamięć firmy GOODRAM 1024mb DDR2 PC667 i teraz nie wiem czy dokupić do tego 2gb (żeby razem było 3gb):

http://allegro.pl/item351325928_pamiec_goodram_ddr2_667mhz_2gb.html

Czy sprzedać ten 1gb i kupić:

http://allegro.pl/item349488551_szok_geil_2x1gb_ddr2_pc800_cl4_4_12_800mhz_ultra.html

Co wg was będzie wydajniejsze i bardziej opłacalne 3gb/667 goodram czy 2gb/800 ultra GEIL’a ?

(Posiadam windows xp pro sp2, jeśli to ma w czymś pomóc)

Pozdro,

Patryk

Oby dwie nadają sie na naszyjnik. Sprzedaj ten 1GB koledze czy komuś tam i kup:

A-Data Vitesta 2x1GB

Patriot LLK 2x1GB

OCZ Platinum rev.2 2x1GB.

Moim zdaniem z tych, które podałeś GEIL Ultra.

I ciesz się z częstego odwiedzania serwisu :x

O/C na nędznym poziomie.

A dlaczego stwierdzasz, że konieczne będzie częste odwiedzanie serwisu?

Geil Ultra nie nadają się do O/C? Czy przy normalnej pracy też wysiadają?

Bo spotkałem się z opinią, że 2GB Geil Ultra 800MHz CL4 będą lepiej śmigać niż 3GB Goodram co podał Patryk, że jakościowo Geil jest nie do pobicia.

Na Windows XP nie ważne czy 2x1GB Goodram czy 4GB Geil, tak samo szybko będą działać. (800mhz, CL5)

Geil to kiepska firma która górowała za czasów DDR. Dzisiaj opłaca się wziąć pamięci które podałem bo mogą pracować z wyższymi zegarami dzięki czemu nie blokują OC procesora. Proponowanie Geil na forum = nie znajomość na sprzęcie komputerowym.

GEIL 800 Ultra mają podane przez producenta (i tak działają), nastepujące parametry:

800MHz, 2,1V, CL 4-4-4-12, (działąją bez problemu przy 1,90V z tymi ustawieniami).

OC ok. 10% nie stanowi dla nich problemmu przy napięciu 2,1V, przy wyższym podkręcają się wyżej.

Zatem, w normalnym użytkowaniu są niezawodne i posiadają wystarczający zapas na zestarzenie się i zmiany temeratury.

W pytaniu _Patryk_-a nie było mowy o podkręcaniu, tylko o to, które pamięcii z podanych przez niego będą wydajniejsze.

Odpowiedź na to pytanie jest jdenoznaczna - GEIL 800 Ultra.

Inne odpowiedzi to OT.

ok, dzięki za szybkie odpowiedzi ale nadal nie wiem co wybrać #-o

A więc, którą z tych proponujecie abym wybrał:

A-Data Vitesta 2x1GB

Patriot LLK 2x1GB

OCZ Platinum rev.2 2x1GB.

Geil 2x1gb ddr2 pc800

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Pozdro,

_Patryk_

P.S

(Jeśli to coś pomaga to mam win xp pro sp2 i procek amd athlon64 x2dual 3800+ )

Bo są awaryjne jak diabli, wiem bo kolega ma serwis i częste są zwroty tych pamięci.

Ja bym brał A-Data, Patriot LLK lub te OCZ, a Geile omijaj bo tak jak pisałem są awaryjne.

Ja bym się zastanawiał pomiędzy Patriotem, a Ocz… Geil to już nie ta półka :slight_smile:

Bierz OCZ albo Patriot możesz również pomyśleć o A-DATA ale one teraz tylko w niektórych przypadkach są na D9

może trochę dołóż albo kup taniej:

Crucial Ballistix 800mhz

Mushkin HP2 800mhz

GoodRAM PRO900

albo po prostu Patriot LLK :wink: choć wyżej wymienione są dużo lepsze…