Pamięć ram mi sie nie zgadza

Witam mam pytanie odnośnie pamięci ram. Posiadam na komputerze 6 GB ramu ale coś mi nie daje spokoju.

http://i63.tinypic.com/16l0jtz.png

 

Jak widać na zdjeciu mam tej pamięci dostepnej tylko jakby 3GB i to dobrze jest? Pomocy.

Jeżeli masz system 32 bit. to więcej nie będzie.

Aby było więcej, tyle co posiadasz to musisz zainstalować system 64 bit.

No własnie o to chodzi ze mam 64 bitowy system dlatego pisze ze mam problem z tym ;d

Sprawdź oddzielnie pamięci RAM:

Instrukcja obsługi programu Memtest86+ - Sprawdzanie pamięci RAM

 

Wcześniej sprawdź ich przełożenie na slotach…

No ale to chyba nie w tym tkwi problem bo normalnie mi wykrywa 6 GB przeciez. A nie mam teraz mozliwosci zajrzenia do komputera i przekladaniu slotów z powodu kontuzji a sam jestem :wink:

Chyba że masz kontuzję ręki  :(

Jestem samotnym inwalidą na wózku w podeszłym wieku i daję radę.

Sprawdzanie pamięci RAM ostatecznie możesz wykonać razem.

Może pokaż , po prostu CPU-Z i SPD z poszczególnych slotów. Mnie się w każdym razie twój link nie wyświetla.

Jak dla mnie to ten komunikat oznacza, że masz 6 GB RAMu, i prawie połowę zajętą przez system i aplikacje a reszta jest wolna.

 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę. Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

  • dałeś dwie linijki tekstu z niewiadomo jakiego “widoku”,
  • nie piszesz jaki dokładnie system operacyjny,
  • nie piszesz jaka dokładnie płyta główna, pamięci, 
  • nie piszesz jakie masz moduły (4G+2GB. 2GB+2GB+2GB),
  • nie dajesz jakiegoś poważniejszego zrzutu ekranu (CPU-Z).

 

Na podstawie czego spodziewasz się konkretnej pomocy?
szklana_kula.jpg

Witam, a więc podaje dokładne szczegoły 

System operacyjny Windows 7 Ultimate 64 bit,

Płyta głowna MSI ,  MS - 7592

qz16y8.png  jfx6bl.png

Dalej mało danych - nadal nie pokazałeś problemu (gdzie dokładnie widzisz tylko 3GB do użytku).

Dorzuć jeszcze z Menadżera zadań: Procesy oraz monitor zasobów .ew. “szczegóły”.

16l0jtz.jpg

To zdjęcie jest z cmd z komendy systeminfo

a tutaj ss z menedzera

Kolego, wszystko się zgadza… Dowiedz się jak system Windows adresuje RAM to dowiesz się dlaczego masz tak jak na zrzutach.

Ale nawet jesli to czyli ze jezeli gram w gre to wykorzysta mi ona tylko 3 GB ?

Nawet, http://www.dobreprogramy.pl/Zmien-ustawienia-Google-Chrome-i-zmniejsz-jego-apetyt-na-RAM,News,60916.html.

To wszystko zależy od architektury oprogramowania (gra to też program), jeżeli jest x64 to wtedy może zaadresować ponad 4 GB RAM, jeżeli x86 (potocznie 32 bit) to 4GB jest górnym limitem. Twój system normalnie rozpoznaje i zarządza zainstalowaną pamięcią RAM, wszystko jest w w najlepszym porządku.