Pamięć ram nie działa - pali się czerwona dioda

Witam. Kupiłem na allegro pamięć ram Samsung 2GB ddr2(M470T5663QZ3). Okazało się, że ta przegródka przy wtykach jest za wąska o jakieś 0.2mm. Lekko ją oszlifowałem żeby ją trochę poszerzyć. Następnie wsadziłem pamięć obok 1GB Kigstona. Włączam komputer i nie było obrazu. Komputer normalnie pracował. Nie było żadnych pisków. Cały czas świeciła się czerwona dioda sygnalizująca prace HDD. Odłączyłem nową pamieć i włączyłem komputer. Komputer normalnie wystartował. Pokazał mi się komunikat że system został niepoprawnie zamknięty. Więc chyba jak nie było obrazu to system normalnie się ładował. Co jest grane ? Czemu ta pamięć jest taka mała a nie na całą szerokość wejścia ? Poniżej foto . Pomóżcie!

img20110701165020.jpg

To są zupełnie różne kości.

Górna jest do laptopów, dolna pewnie od PC (nie widać jej całej)

Kupiłeś po prostu złą kość pamięci.

Karta była w kat. PC. a nie część do laptopa sam zobacz http://allegro.pl/samsung-ddr2-2gb-2048mb-800mhz-i1674744039.html .

Mam prawo żądać zwrotu kasy ? Na aukcji wyglądała jak normalna pamięć.

Na zdjęciu jak byk widać że to kość do laptopa. Gdyby nie twoja ingerencja nie widzę przeszkód do wymiany (ustawowe 10 dni na zwrot) ale w tym przypadku wątpię żeby sprzedawca to przyjął (szczerze, to ja bym odmówił). Z drugiej strony nie zastanowiło cię przez chwilę jak w czasach standaryzacji, dwie kości przeznaczone pod jedną płytę główną mogą się tak mocno różnić wyglądem?

Myślałem że może są różne wersje (mniejsze i większe).

Wycięcie w płytce właśnie po to jest mniejsze, żeby przez pomyłkę nie wsadzić do innego gniazda - jak widać, Polak potrafi.

Hm. Twój błąd, no ale teraz wiesz, czym się również różnią kości pamięci laptopa od desktopa. Pozdro :smiley:

A propo, jak Ci przyszedł pomysł o szlifowaniu :frowning:

Nie masz teraz innej możliwości jak odsprzedać kość od laptopa i zanabyć właściwą