Pamieć Ram - nie włacza się komputer

Witam.

Zakupiłem nowe kości Ram: HP ddr2 4GB (2x2GB) PC2-6400E-666-13-G0

Do aktualnie posiadanych: GoodRAM ddr2 2GB (1x1GB) PC2-6400 CL6 DIMM.

Plyta głowna Biostar TSeries TF7050-M2

Problem:

Po zamontowaniu na plycie obu par RAM komputer wyswietla tylko pierwszy ekran z logiem biostar i nic wiecej sie nie dzieje.

Zamontowanie samych RAM HP powodoje to samo.

Same RAMY GoodRAM działają poprawnie.

Ogolnie to jestem ciemny w tych sprawach jak ziemia ogrodnicza wiec prosze o jakies podpowiedzi co mam zrobic, ewentualnie jakie informacje mam jeszcze zamiescic. I jeżeli juz ktos napisze jak to naprawic to najlepiej krok po kroku co mam zrobic aby to działało

Temat założony rownież na Elektroda.pl

pamięci HP zamontowane zostały w jednakowych slotach z kolorem zółty lub zielonym bez goodramu

zacznij od sprawdzenia pojedynczo pamięci wsadź w slot i odpal komputer tak wykluczysz czy nie jest jakaś kość zepsuta , jeżeli to nie pomoże to reset biosu zworka lub wyciągniecie baterii na ok 2-5 min. jeżeli to nie pomoże to ostateczna update biosu.

pominajac fakt ze takich pamięci co kupiłeś powinieneś unikać jak ognia ze względu na opóźnienie CL6 co wiąże się z bardzo niska wydajnością i wykonaniem.

Tak, 0 efektu.

Probowalem nic to nie daje.

wyjete zworka-2 min bateria -55 min, takze 0 efektu.

Jakis poradnik jak to zrobić, jakie efekty to przyniesie, jaka jest szansa powodzenia tej operacji?

Na elektrodzie ktoś napisał że są to niby pamięci serwerowe z ECC. Jednak że nigdzie nie ma tego napisane :frowning: