Pamięć RAM o różnych częstotliwościach

Witam, mam pytanie czy lepszą konfiguracją jest 8Gb pamieci ram 2x2gb(666mhz) i 1x4gb(1666 mhz) czy 4Gb pamieci 1x4gb(1666mhz)??? :slight_smile:

  1. Mylisz jednostki, powinno być GB, MHz a nie Gb, gb, mhz. Wielkość liter ma znaczenie i nie ważne co osobiście sądzisz na ten temat.

  2. Coś mieszasz z tymi częstotliwościami.

   Jakie to są pamięci RAM? DDR2 czy DDR3?

   Jaka płyta główna (dokładny symbol)?

 

Jeśli zamontujesz do płyty głównej różne rodzaje pamięci (z którymi ta płyta współpracuje) o różnych nominalnych częstotliwościach pracy, to zawsze płyta główna ustawi częstotliwość pracy wszystkich pamięci na częstotliwość najwolniejszego modułu.

Pamiec RAM DDR3, a co do pytania o symbol to nie mam pojecia o co dokladnie chodzi :frowning:

Częstotliwość pamięci 666MHz sugeruje typ DDR2. W DDR3, nie było takiego taktowania.

Podaj nazwę producenta + model swojej płyty głównej - dla przykładu: ASRock 775i65G Rev. 2.0

Zasadniczo tak, jednak ta częstotliwość może być prawidłowa dla DDR3 bo w jednym przypadku podał efektywną częstotliwość pracy a w drugim rzeczywistą.

raczej “połknął” jedynkę przed 666 :wink:

Sprawa jest wydaje mi się prosta, czy efektywniej będzie jak będę posiadał więcej pamięci RAM lecz o rożnej częstotliwości (suma sumarum 8GB o taktowaniu 666MHz) czy 4GB a o częstotliwości 1666 MHz? :slight_smile: