Pamięć RAM od ADATA - oznaczenie SGN vs RGN?

Witam wszystkich. Dokupiłem do laptopa Lenovo Legion 5 kość 8 GB pamięci, rozszerzając do w sumie 16 GB. Z komentarzy wynikało, że będzie działać, więc w sumie bez wahania zamówiłem. Dopiero potem zacząłem czytać o drobnych różnicach między podobnymi pamięciami. Dodam, że jeszcze jej nie zainstalowałem.

Otóż dotarła do mnie kość oznaczona AD4S320038G22-SGN. Z kolei w komentarzach pewnego sklepu pod kością oznaczoną AD4S320088G22-RGN wyczytałem, że taka pamięć posiada 4 chipy, a taka sama z oznaczeniem SGN posiada 8 chipów.
Zakładam, że pewnie nie zauważyłbym różnicy podczas użytkowania, ale zacząłem się zastanawiać… Czy ktoś może wyjaśnić mi, czym różnią się te pamięci oznaczone 38, 88, RGN, SGN?

Inna sprawa, że kupując skupiłem się na taktowaniu, a może jednak powinienem bardziej przyłożyć się do opóźnienia? Programem CPU-Z sprawdziłem, że mam obecnie w laptopie zainstalowaną pamięć SK Hynix SO-DIMM DDR4-3200 (1600 MHz) 1,2V Part number HMA81GS6DJR8N-XN. Z tego co wyczytałem, to ta pamięć też ma opóźnienie CL 22.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady.

Po pierwsze nie chipy tylko kości pomięci po 1GB albo po 2GB - a co to za różnica? Po drugie - może Ci działać z istniejącą albo nie - bez włożenia tego nie sprawdzisz.

Tutaj masz filmik poruszający temat 4 i 8 modułów na pcb

Właśnie mam go na liście, miałem go dzisiaj wieczorem obejrzeć.

Ok, czyli może być 8x1GB lub 4x2GB. Nie ma różnicy w szybkości działania?

Ale pytanie - dlaczego nie kupiłeś drugiej takiej samej co masz?

Bo ta była w dobrej cenie; bo czytałem że działa w Lenovo Legion 5; bo czytałem, że nie muszę mieć 2 takich samych - wystarczy że przypilnuję parametrów.

Tak i nie - nieraz może być konflikt. Wsadź ją i zobacz czy działa a ilością modułów się nie przejmuj. One i tak pewnie działają w lapku na 2400MHz

Ok. A po zamontowaniu jak sprawdzić z jakim wynikiem pracują? Jakieś konkretne oprogramowanie?

pamięć ram adata cpu-z
Działa.