Pamięć RAM - Problem po dodaniu

Witam, ostatnio pojawił się problem na moim komputerze. Mam 2 x 2 GB RAM co dawało 4 GB i pamięci działały w Dual Channel. Postanowiłem dokupić 4 GB w jednej kości, i tu pojawia się problem gdy do Komputera wkładam tą 4 + 2 x 2 GB aby było 8 GB Komputer przy włączaniu piszczy coś w stylu 1 dlugi i 2 krótkie sygnały. I po przekładaniu pamięci dzieje się to samo, lecz o dziwo Gdy Dam 2 GB + dokupione 4 GB to komputer normalnie uruchamia jako 6 GB. Co mam zrobić aly komputer uruchomił się z 8 GB Pamięci RAM

Dane Komputera:

Windows 7 x64 Home Basic

Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz

Pamięć RAM - 6 GB po przerobieniu.

Karta G. nVidia GeForce 450 GTS

Płyta główna: ASUS P5P41TD

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam Patryk

pamieci sa jednego producenta_>

sprawdzałeś te kości pojedynczo?

czasami bywa że kości mogą mieć konflikt miedzy sb może update biosu to naprawić

Jak wkładasz kości.? najlepiej włóż 2 x 2 GB i obok tych obu daj to 4 GB. w moim wypadku jest 2 GB innej marki i obok 512 MB też innej marki i działa wszystko dobrze.

Pamięci są firmy Kingston wszystkie.

Już próbowałem tak jak mówi XPiotrekXD lecz nadal występuje problem.

Kości były sprawdzane na przemian, i max co mi się udało wycisnąc to to 6 GB w połączeniu 2 + 4 GB

Instrukcja płyty głównej - rozdział 1.7.2 się kłania.

To strasznie kapryśna płyta, jak wynika z jej instrukcji. Znalazłem w niej taki niepokojący wpis: “Możesz instalować pamięci 512 MB, 1 GB lub 2 GB do jednego slotu DIMM” (str.1-13). O 4 GB nie ma mowy! Ponadto, biorąc pod uwagę, że RAM chodzi w architekturze dwukanałowej, powinieneś dokupić 2x2 GB i pewnie wszystko by grało. Te dokupione 4 GB desymetryzuje pracę pamięci i być może dlatego nie chce to działać. Na dodatek wszystkie zastosowane pamięci powinny mieć ten sam CL.

A czy to idzie jakoś zmienić ?

Przecież niby nie pisze nic o 4 GB ale jednak działa. ?

Sprawdź czy Bios najnowszy.

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5P41TD/#download

Bios jest już najnowszy jednak nic to nie daje.

Radzę zrobić jeszcze testy RAM na szybkość wymiany danych w programie Everest lub AIDA. Są tam cztery testy pamięci i kilka testów procesora i szyny. Jeśli wyniki dla 6 GB będą lepsze niż dla 2x2 GB no to jeszcze OK. Jeśli jednak lepsze dla 2x2GB (w starym układzie), to szkoda tego zakupu. Tak, czy owak 8 GB chyba nie zadziała. Ja bym odsprzedał te 4 GB i kupił 2x2.

Kości tej samej firmy ale z innych partii mogą (ale nie muszą!) doprowadzać do zakłóceń pracy.

Trochę poszperałam informacje w internecie i ktoś napisał że ma w tej płycie 4gb kość i działa. Ja bym sprzedała wszystkie (2x2gb i tą 4gb) i kupiła 2 kości 4gb lub 4 kości 2gb (ta druga opcja jest dużo bezpieczniejsza) z tej samej partii.

Witam po waszych namowach sprzedałem kość RAM 4 GB a zakupiłem KVR1333D3N9/2G 2 po 2 GB i problem teraz jest ten sam, ja juz nie wiem co robić albo ta płyta główna jest nic nie warta albo nie umiem czegoś ustawić.

Po dołożeniu RAM tym razem nawet jednej komputer znów piszczy jak głupi 1 długi i 2 krótkie. Nie wiem co może być przyczyną ???

RAM oczywiście KINGSTON.

POMOCY !!

zasilacz jaki posiadasz? piszczący w ten sposób komputer sygnalizuje błąd karty graficznej, jeśli chodzi o pamięci to są to troszeczkę inne sygnały. Możesz normalnie mimo pisków uruchomić komputer?

Nie idzie uruchomić komputera po tych piskach, z resztą one nie ustają tylko są ciągle i się powtarzają

Dodam że te pamięci które mam to: KVR1333D3N9K2

A te nowe to: KVR1333D3N9

I np tak są podłączone 2 ta nowa i 1 stara to uruchamia się bez pikania natomiast gdy dołożę którąś z następnych zaczyna idiotyzować.

Bo już słów na ten komputer nie mam.

Zasilacz 500 W nie wiem jaki

a gdy włożysz te nowe 2x2 KVR1333D3N9K2 tez piszczy? stroi fochy jedynie gdy są wpięte wszystkie 4 (2x nowe i 2 x stare? postaraj się wpiąć każdą pamięć pojedynczo i posprawdzać je memtestem. potem sprawdź za pomocą sprawnej pamięci każdy slot osobno.

Każda pamięć działa osobno sprawdzałem wcześniej jednak nie idzie dać wyżej niż 4 GB na 6 piszczy na 8 tez piszczy. jednynie po 2 działają.

nawet jeśli będą włożone w różne sloty? (np. 1-2, 1-3, 1-4, 2-3, 2-4, 3-4)?

Tak

dziwne… powinno wszystko hasać bez problemu. nie masz możliwości sprawdzenia jak zachowywałyby się pamięci 2x4 GB?

napisz jeszcze jaki masz zasilacz, bo może on robi jakieś problemy. Masz możliwość podmiany na jakiś inny markowy 450 -500 W?

Ta płyta płata co chwile jakieś figle, szczególnie jeżeli chodzi o RAM.

2 x 4 GB raczej nie mam możliwości sprawdzić.

Zasilacz sprawdze jak rozkręcę kompa znów bo nie mam już ochoty go dzisiaj po raz 3 rozbierać.

Kosztował ok 100. Ale wątpie, żeby to zależało od niego.

Zauważyłem też że jak dokładam tę pamięć i klikam przycisk włączania to wiatrak wydaje taki dźwięk podobny do gazowania w motorze. tak z 2 razy

po czym zaczyna foszyć.