Pamięć Ram - System nie widzi 1 GB RAM

Witam. Otóż problem polega na tym, że włożyłem w DDR3 Kostkę pamięci GoodRam z takowaniem 400 Mhz o pojemności 1 GB.Problem w tym, że system jej nie widzi.Przeglądałem tematy związane z tym kłopotem, znalazłem, że trzeba wyłączyć Funkcje Dual Mode Memory coś takiego. Nie wiem gdzie to w BIOSIE znaleźć.Pomożecie rozwiązać ten problem ?

A masz zapakowaną do jakiegoś innego slotu inną pamięć? System nie widzi czyli że bios widzi? Podłącz do innego slotu. Kombinuj… pfff

Tak mam do DDR1 DDR2 Dwie pamięci 256 MB.

Do DDR3 przypiąłem 1GB.

W Biosie w Everescie w Systemie nigdzie nie widzi.

W danych Technicznych piszę, że moja płyta może pomieścić 4GB z Takowaniem do 400 Mhz.

coś mi tu nie pasuje,daj nazwe płyty:P

DDR3 z 400Mhz? Dobre

Nie rozumiem. Piszesz że masz w płycie głównej sloty na ddr1,2 i3 heheheh Zresztą nawet w takich płytach jak ona obsługuje ddr2 i ddr3 to może siedzieć tylko jeden rodzaj.

Dodane 27.12.2010 (Pn) 18:33

Z tego co widziałem w innych twoich postach pisałeś że masz asrocka 939A785GMH. Tam idzie tylko DDR1. Nie mogłeś włożyć tam ddr2 a tym bardziej DDR3

przypuszczam że opis ddr 1,2,3 odnosi się do opisów na płycie głównej , ale podaj może co to za płyta ? jeśli to co co obsługuje pamięci DDR1 to mogą być problemy często się zdarzało że pamięci gryzły się lub płyta nie obsługiwała nie których kości pamięci , spróbuj wyjąc stare pamięci i sprawdź czy w ogóle bios widzi tą pamięć. jeśli bios jej nie widzi to tym bardziej system nie zobaczy. może też być taki problem że płyta musi mieć obsadzone po 2 banki pamięci w tych samych kolorach obsadzone takimi samymi pamięciami w bankach masz po 256 to je widzi a samej 1 g nie widzi czyli kolejna możliwość wsadź jedno 256 i tą 1 g może tak coś bios zobaczy , coś mam dziwne przeczucie że pamięć będzie widoczna tylko wtedy jak upchasz jeszcze coś do ostatniego slotu ( oczywiście to tylko przypuszczenie !!