Pamięć Ram - System nie widzi 1 GB RAM


(kacpios) #1

Witam. Otóż problem polega na tym, że włożyłem w DDR3 Kostkę pamięci GoodRam z takowaniem 400 Mhz o pojemności 1 GB.Problem w tym, że system jej nie widzi.Przeglądałem tematy związane z tym kłopotem, znalazłem, że trzeba wyłączyć Funkcje Dual Mode Memory coś takiego. Nie wiem gdzie to w BIOSIE znaleźć.Pomożecie rozwiązać ten problem ?


(Pbmakowiec) #2

A masz zapakowaną do jakiegoś innego slotu inną pamięć? System nie widzi czyli że bios widzi? Podłącz do innego slotu. Kombinuj... pfff


(kacpios) #3

Tak mam do DDR1 DDR2 Dwie pamięci 256 MB.

Do DDR3 przypiąłem 1GB.

W Biosie w Everescie w Systemie nigdzie nie widzi.

W danych Technicznych piszę, że moja płyta może pomieścić 4GB z Takowaniem do 400 Mhz.


(kamilek030190xd) #4

coś mi tu nie pasuje,daj nazwe płyty:P


(stanek.94) #5

DDR3 z 400Mhz? Dobre

Nie rozumiem. Piszesz że masz w płycie głównej sloty na ddr1,2 i3 heheheh Zresztą nawet w takich płytach jak ona obsługuje ddr2 i ddr3 to może siedzieć tylko jeden rodzaj.

-- Dodane 27.12.2010 (Pn) 18:33 --

Z tego co widziałem w innych twoich postach pisałeś że masz asrocka 939A785GMH. Tam idzie tylko DDR1. Nie mogłeś włożyć tam ddr2 a tym bardziej DDR3


(k038) #6

przypuszczam że opis ddr 1,2,3 odnosi się do opisów na płycie głównej , ale podaj może co to za płyta ? jeśli to co co obsługuje pamięci DDR1 to mogą być problemy często się zdarzało że pamięci gryzły się lub płyta nie obsługiwała nie których kości pamięci , spróbuj wyjąc stare pamięci i sprawdź czy w ogóle bios widzi tą pamięć. jeśli bios jej nie widzi to tym bardziej system nie zobaczy. może też być taki problem że płyta musi mieć obsadzone po 2 banki pamięci w tych samych kolorach obsadzone takimi samymi pamięciami w bankach masz po 256 to je widzi a samej 1 g nie widzi czyli kolejna możliwość wsadź jedno 256 i tą 1 g może tak coś bios zobaczy , coś mam dziwne przeczucie że pamięć będzie widoczna tylko wtedy jak upchasz jeszcze coś do ostatniego slotu ( oczywiście to tylko przypuszczenie !!