Pamięć RAM w laptopie

Cześć!

Posiadam laptopa marki ASUS R553L.

Dostałem dziś pamięć ram: GOODRAM DDR3 4GB 1333MHz CL9 SODIMM SR. Po zamontowaniu tej pamięci niestety komputer nie włącza się, tzn. świeci się lampka że jest włączony, jednak ekran pozostaje czarny. Nie ma również możliwości włączenia BIOSu. Z tego co wyczytałem i przeszperałem to posiadam pamięć ‘CL11’, która jest jakby wbudowana w płytę główną, czy jest możliwość, aby te dwie pamięci współpracowały ze sobą? Poniżej wstawiam zdjęcia z programu CPU-z - ja jestem laikiem ale być może ktoś z was będzie w stanie powiedzieć coś więcej.

1.jpg

2.jpg

Twój goodram to (najprawdopodobniej) 1.5V - standardowe napięcie. Wprawdzie CL9 jest lepsze od CL11 (krótszy czas dostępu) i miksowanie ich jest raczej nieszkodliwe - zwykle oba moduły będą pracowały ze specyfikacją tej “słabszej” - to włożenie pamięci ze “standardowym napięciem 1.5V” do slotu wymagającego “niskonapięciowego modułu 1.35V” może uszkodzić płytę główną.  Są płyty główne które akceptują obydwa typy - ale dzisiejsze procesory “Ultra” zwykle pracują w tandemie z niskonapięciowym ramem.  Radzę wsadzić moduł o identycznych parametrach do tego już zamontowanego. Ma to szczególne znaczenie gdy laptop nie jest wyposażony w dedykowaną kartę graficzną. Intel HD jak i inne zintegrowane karty mogą pracować z maksymalnym zegarem tylko w przypadku “dual ram” - dwa identyczne moduły w maksymalnej wersji (obsługiwanej przez płytę główną). 64 bit interface w przypadku pojedynczej kości i 128 bit w przypadku “dual channel”.

Ta powinna działac bez problemów   http://www.x-kom.pl/p/81524-pamiec-sodimm-ddr3-kingston-4gb-1600mhz-cl11.html