Pamiec ram wg specyfikacji producenta

Witam poszukuje pomocy w sprawie kolizji mojej płyty główniej z ram… kwestia wygląda tak wg specyfikacji https://pl.msi.com/file/test_report/TR10_1975.pdf moja płyta główna https://pl.msi.com/Motherboard/H55MED55.html#hero-overview dzielnie obsłuży https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-f3-10666cl9d-8gbrl-509285/ . po podłączeniu nowego ram komputer się uruchamia ale nie dzieje się nic… do biosu nie mogę wejść nawet. obecnie posiadam 2x2gb ram Patriot PSD34G1600KH. pracuje na Windows 7 x64 jak to jakoś pomoże

może trzeba zrobić aktualizację biosu a na początek zrób reset biosu zworką lub baterią wyjmij baterię na około 10 min.

nie pomogło. wpadłem na pomysł aby podłączyć obie kosci obok siebie. komputer rusza mozna wejsc do biosu nawet ale restartuje sie i tak caly czas… a bios mam na ostatniej mozliwej aktualizacji

Obsadzisz nowymi modułami banki pamięci: DIMM1 (drugi od CPU) i bank czwarty DIMM3 - instrukcja do płyty i sprawdź.

Teraz odłączysz kompa od zasilania 230 V, wyjmiesz baterię z płyty na 10 minut, wsadzisz, bios, ustawisz datę i godzinę (poprawny reset zresetuje te wartości) i zapiszesz bios Save.

zrobiłem wg tego co napisałeś i komputer sie włącza i tyle, czarne tło ewentualnie logo MSI. wciskajac delete pokazuje sie ze mam dual channel 1333 ramu i ze ustawilo sobie sterowniki do usb i nic wiecej

To musi działać, albo pamięć uszkodzona, albo niekompatybilna z płytą.

A sprawdź czy jeden moduł nowej pamięci ruszy - obsadzony w DIMM1 - czyli II bank od CPU.

Jak dalej problem

Odłącz dysk systemowy od płyty - w takim układzie jak będzie OK, masz komunikaty POST i wejdziesz do biosu.

I wyjmij kartę grafiki i podłącz monitor pod integrę płyty i sprawdź.

Edit:

Pamięć w specyfikacji płyty jest, czyli powinno być OK.
G.SKILL F3-10666CL9D-8GBRL 4GB V OK

po podłączeniu jedna i druga kość odpala sie ładuje sys ale wyskakuje bluescreen irql_not_less_or_equal i wysypuje mi sie system, musze go odzyskiwać
ale zobacze jeszcze tą opcje z dyskiem.

Jak dalej problem, sprawdź na starych modułach, jak OK, to ta nowa pamięć chyba nie będzie działać na tej płycie.

Edit:

2x2gb ram Patriot PSD34G1600KH

I trzeba było dokupić jeszcze dwa takie moduły i nie byłoby problemów.

wysypuje mi sie system, musze go odzyskiwać

Czyli raczej nie ma co kombinować z wyjmowaniem karty grafiki, bo nie ruszy - czyli system zaczyna się ładować i błąd?

tak, system sie zaczyna ładować i błąd irql_not_less_or_equal

odpiołem dysk i bez zmian logo msi albo czarne tło wciskajac del to pokazuje ze jest podpiete ram 1333 i ze załadowało sterowniki do usb.

Czyli, wszystko masz napisane.

Możliwe, że nowa pamięć uszkodzona.

Tą oddaj i kup taką jak posiadasz 2 x 2GB.

czyli najlepiej słać na reklamacje?

Oddaj jak da radę:

90 % niekompatybilność, 10 % uszkodzenie.

jezeli nie są kompatybilne to dlaczego widnieją w specyfikacji firm MSI i Gskill ze współgrają?

To, że są, nie znaczy,że działają - wystarczy, że mają nowe dane w SPD i problem - zdarza się.

poza reklamacją jakieś istnieje rozwiązanie aby działało to ram ? czy po prostu olać ten ram i meczyć sie przy 4gb?

Jak kupowałeś przez internet masz 14 dni na zwrot, jak w sklepie idzie się dogadać i oddać.

dziękuję w takim razie za poświęcony czas i próbę pomocy.