Pamieć RAM - współpraca oraz błędy?

witam

od wczoraj mam dwie kości RAM

jedna to: GOOD RAM DDR 512MB PC 3200 CL3 DIMM GR400D64L3/512

druga to: GOOD RAM DDR 256MB PC 3200 CL3 DIMM GR400D64L3/256

a do tego mam starą kość RAM firmy no name PC 2700 333MHZ 256MB

i teraz pytanie jak te nowe kostki będą współpracować z tą starą?? - przecież mają inne taktowanie

oraz druga sprawa - przetestowałem wszystkie kości programem memt32

i ta 512MB sypie błędami

czy mogę na takiej kości normalnie pracować ?? chodzi mi o to że jeżeli mi komputer sie nie zawiesza i wszystko ogólnie wygląda na OK to czy nic innego się nie stanie??

Pozdrawiam

ja sie tam za bardzo nie znam ale kości powinny być raczej takie same, sam zamierzam wymienić pamięć,i ciekawy jestem co znawcy tematu powiedzą

Co do pierwszego pytania, to wszystkie kości będą pracować na 333 MHz - czyli z częstotliwością najsłabszej kości. Oczywiście możesz spróbować nieco podkręcić pamięć poprzez zwiększenie taktowania. Kości PC3200 podkręcą się bez problemu (w końcu domyślnie działają na 400 MHz), ograniczeniem przy pokręcaniu będą możliwości kości PC2700.

Co do drugiego pytania, to włóż tą 512 do innego slota, uruchom memtest32 - ważne aby do komputera była włożona tylko kostka. Możesz wykonać taki test dla każdej kostki osobno. Zobacz czy wtedy też będą występować błędy…

pamięć 256MB PC2700 podkręciłem i przetestowałem osobno- chodzi bez zarzutów jako DDR 400MHz -nie ma błędów

a co do pozostałych kości to 256 good ram zawsze bez błędnie

natomiast przełożyłem 512 do innego slotu i odziwo również bez błędów /zrobiłem 4 pełne testy/

jednak kiedy zainstaluje wszystkie kości razem i uruchomię je pod memt32 to wszystko jest ok aż do momentu kiedy włączy sie 8/ ostatni test/ w pierwszym cyklu - wtedy znowu zaczyna sypać błędami

nic już z tego nie rozumiem - co robić??