Pamięć RAM- zakupić?

Witam. Mam zamiar kupić pamięci RAM 512 ddr i moje pytanie brzmi. Czy opłaca mi się dokupywać te ramy do takiego zestawu poniżej?:

Abit NF7

Athlon XP 2200+

512 mb RAM

Radeon 9550 XT

Seagate 80 gb

Tak

Zalerzy do czego uzywasz kompa ale czy ja wiem czy jest sens ładować kase w stary komp ? Może już czas zacząć zbierać na nowy ew. jakaś używka z allegro i mieć DDR2 i PCIE ?

Nie zacznę zbierać na nowego kompa z tego względu że mam inne wydatki dużo ważniejsze niż komputer. A jeśli np. powodem do zmiany kompa by było posiadanie DDR2 i PCIE to jednak wydawanie pieniędzy to raczej wyrzucanie w błoto. A kompa używam do oglądania filmów nieraz w gry pogram ale rzadko. A tak to do zwykłej codziennej pracy mi jest potrzebny.

tak opłaca się.

Jeszcze jedno pytanie.

Bo mam 2-ie kości po 256 mb jedna jest kingstron pc-3200 i jedna jakiś no name. Kupiłem te 512 też kingstona. I teraz pytanie bo ten no name pracuje na 266 a kingstony na 400, czy jak wywale te jedną no name i bedzie 750 ramu na dual channel to będzie szybciej chodził czy tak samo jak z tymi 256 no name??

wątpliwy dual channel na 2 różnych kościach (o różnych pojemnościach).

No tak to już zostawmy ten dual channel. Ale chodzi mi o szybkośc 266 a 400 czy odczuje różnice jak wywale te 256 no name i będe jechał na 400 a nie na 266.

a procesor na jakiej magistrali działa ?? 133 czy 166Mhz ?? najlepiej będzie jak przetestujesz za równo synchroniczne ustawienie pamięci jak i asynchroniczne (ddr400) np. sisoft sandra <- program.

A gdzie to wszystko sprawdzić w sandrze. W computer overview czy w jakiejś innej ?

cpu-z główna zakładka :slight_smile: lub sisoft sandra zakładka cpu :slight_smile:

Wybacz wiem że trzeba być do mnie cierpliwym ale tego nie znalazłem.

Ale czy to nie o to chodzi że 2x 133 albo 166 ??

tak :-). albo działa ten proc na magistrali 133 albo 166Mhz (raczej 2 opcja).

Mam coś takiego

chipset

front side bus speed 2x 133

memory bus speed 2 x 133

Złączono Posta : 06.11.2007 (Wto) 21:10

Aha i jeszcze jedno pytanie. Jak wyłączyć ten dual channel bo jak mi się komp włącza to pisze że jest to włączone. Szukałem w biosie ale nie znalazłem