Pamięć Ram- źle wykrywane przez system

Witam posiadam w PC 1024 MB ramu(2*512 dual chanel) PC3200 cl2.5

chcę dodać jeszcze 512mb PC3200 z cl3 i tu zaczynają się kłopoty system i tak widzi 1Gb ramu ale zwalnia do PC2700 jak rozwiązać ten problem aby system widział 1,5 gb PC3200??.

Windows Xp Sp2

kolekszy proszę popraw tytuł tematu na mówiący konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby, temat poleci do kosza.

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 21:02

Przenoszę do odpowiedniego działu.

płyta obsłuży 3 kości ram ale pod 333mhz

twoja nie obsługuje dual-channel i mysli ze są 3 kostki…

nic na to nie poradzisz…

mam 4 gniazda ram 2 niebieskie i 2 czarne.

Kiedy kości dam w 2 niebieskie normalnie chodzi w trybie dual chanel są poprawnie widziane przez system jako PC3200 dual chanel cl2.5 .

Problem pojawia się kiedy do następnego slotu(czarnego) dam kość 512 cl3 wtedy system widzi je jako PC2700 i tylko 1Gb

Najlepiej,żeby kości miały te same zegary,cl3 do 2,5,pewnie 2,5 wymusza czas reakcji,a tamta pamięć nie nadąża bo do ukończenia jakiejkolwiek operacji potrzebuje trzy cykle zegara

Po pierwsze podaj model płyty głównej. Sprawdź w instrukcji płyty głównej czy obsługuje ona Dual Chanel. Odpal kompa kolejno na 3 kościach, dwóch cl 2,5 oraz osobno na kości cl 3 i dla każdej konfiguracji daj na forum screen zakładki “SPD” z CPU-Z. Spróbuj ustawić na sztywno timingi pamięci.

płyta dokładnie ta

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 60&grupa=9

już wszystkie możliwe opcje próbowałem i nic, gdzie zmienić cl? bios ami

Jakiś dziwny model:

Z tego co wnioskuję do poprawnej pracy potrzebna jest obsada wszystkich banków pamięci, czyli 2 x 2 na kanał, najlepiej modułami o tych samych parametrach.