Pamięc RAM

Witam.

Chiałbym dokupić pamięc Ram do swojego komputera. Poniżej widać jaką mam obecnie. A chciałbym dokupić tą: http://www.apollo.pl/store/show_detail/23517

Czy obie pamięci będą kompatybilne? I czy moja płyta główna (poniżej) obsługuje Dual?

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Witam! !!

Wydaje mi się że obsługuje dual i będą działac ok :smiley: :smiley: :smiley:

Pozdro! !!

Powinny, ale z pamięciami to różnie bywa.

Mogą chodzić w dualu, lecz nie muszą.

A64 s. 939/AM2 mają wbudowany w procesor dwukanałowy chipset obsługujący pamięci.

mam socket 754, znawco :slight_smile:

To nie masz duala. ;]

Znawco. ;]

No tak, ja mam Venice na Socket 754, przynajmniej tak mi w Evereście podaje:

Właściwości procesora:

Typ procesora AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3000+

Nazwa kodowa Venice S754

Seria DH-E6

Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3

Min. / Maks. mnożnik procesora 4x / 10x

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB (Parity)

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB (ECC)

Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, ECC, Full-Speed)

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 12:52

Jak to nie mam duala? mam miejsce chyba na przynajmniej 2 kości DDR

s. 754 nie obsługuje pamięci w trybie Dual. Możesz je wsadizć, ale nie będą działały w DUALu.

To znaczy, że nie mogę poszerzyć RAMu?

Co znaczy poszerzyć? Kupujesz drugą kośc, wkładasz, powinna być normalnie wykryta, i masz więcej pamięci, jednak szyna nadal jest 64 bitowa (singel chanel).

Ha. To mój błąd bo myślałem, że jak mam 2 kośći to się dual nazywa :slight_smile: wielkie sorki :slight_smile:

Czyli jak dokupię tą kość co jest w linku to wszystko powinno latać i będę mieć 1 GB Ramu tak?

Powinno, ale nie musi. (tymbardziej, że ta płyta należy chyba do tych kapryśnych :stuck_out_tongue: )

Płyta jest naprawdę w porządku i nie narzekam na nią :smiley:

W jednym z tematów napisałeś, że masz problemy z OC :stuck_out_tongue:

Pozatym to że nie masz problemów nie znaczy, że ich mieć nie będziesz. Wsadź ta kość, powinno pójść.

O co ci chodzi?

OC=overclocking=podkręcanie. Znawco ;]

A skąd niby pewność, żę to przez płytę? Napisałem o niej tylko dlatego, że ty napisałeś w jednym z tematów, że gigabyte=fuuj… znawco :slight_smile:

Nie od dziś mam stycznośc z gigabyte, MSI i wieloma innymi producentami sprzętu. Ta MSI jest kapryśną płytą, na której raz kręci się dobrze, raz nie (prawie jak Gigabyte). Pewności nie ma.

I kto tu jest “znawca” jak ze screena widać, że ma AM2, a Ty porównujesz z s. 754? :mrgreen:

Witam.

Będą działać prawidłowo na 99% o ile opóźnienia będą takie same na obu pamięciach.

nie porównuje tylko, mówię, że z MSI miałem jakiś problem. A ty o sockecie nic nie wspominaj bo w moim poście nie było mowy o sockecie tylko o marce.

:stuck_out_tongue:

Prawie robi różnice :stuck_out_tongue:

Bez odbioru, znawco :slight_smile:

więc zaprzeczyłeś sam sobie:

:slight_smile:

W tym przypadku akurat nie. :stuck_out_tongue:

bez odbioru, bez odbioru…