Pamiec RAM

Mam na swoim komputarze 256 MB pamieci RAM ( konkretnie jest to duel 2 x 128 MB) Planuje dokupic drugie 256 MB. Czy musze znowu kupic duel 2 x 128 czy wystarczy 1 kostka 256 zeby komputer dzialal sprawnie??

Wystarczy. Nie ma różnicy czy jest 256 RAM w jednej kości czy w dwóch po 128 RAM.

Poprawka:

Jest róznica więcej miejsca na płycie głównej przy jednej kości. :stuck_out_tongue:

Niektórzy twierdzą,że lepiej jest mieć dwie…Ja jednak Ci proponuje pojedyńczą 256…

niema roznicy ale powiem ci tak ze bedziesz musial wstawic w pierwszy

slot DIMM0 ramu ,kosc 256 ,a potem te dwie po 128 DIMM1,2

inaczej moze ci sie komp nieuruchomic ;tak jak ja mialam ze swoja 512

i dwiema 256

Ważne, aby były to kości tego samego typu (producenta), nie ma większego znaczenia co do samej pojemności pojedynczej kości

A to bardzo ciekawa teoria :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

No…może nlukasn nie mówił tak dosłownie o tej pojemności :smiley: Nie czepiajmy się słówek…

Ale ja mówię o producencie. Jeżeli “kości” pamięci będą tylko prawidłowo dobrane nie ma najmniejszego znaczenia kto je wyprodukował.

na starych kompach bylo wymagane wkladanie parami pamieci! teraz to juz nie istotne(chyba ze plyta ma obsluge dual channel, to wtedy 2xram, lepsza wydajnosc)! ale ważną rzeczą jest czy towj komp obsulguje pamieci jednostronne/dwustronne(moze widziec tylko połowe zainstalowanej pamieci) !!

Co tam masz w swoim tosterze ?( konfiguracja) :lol:

dokladnie pamieci nie musza byc z tej samej fabryki :smiley:

wazne aby miale takie same parametry!! :smiley:

var założenie, teza :lol:

Nie za bardzo wiem o czym gadacie :stuck_out_tongue:

Stwierdzenie fiesty jest tak lakoniczne, że nie ma tam właściwie czegokolwiek, co mogłoby być nieprawdą :stuck_out_tongue: bo Jego teza nie wyjaśnia nowych rzeczy, bo samo założenie już mówi właściwie wszystko…

A jednak nie jest jedynym zdaniem prawdziwym, bo takowym jest choćby także zaprzeczenie Jego tezy, czyli:

Jeżeli “kości” pamięci będą tylko prawidłowo dobrane ma znaczenie kto je wyprodukował.

Zmierzam do tego, że działanie w “dualu” 2 ‘kości’, z których każda pochodzi od innego producenta jest sprawą doświadczalnego sprawdzenia, czy dane dwie kości nie będą się konfliktowały. Ważne jest to, by pracowały z tą samą częstotliwością.

Proponuje jedną kośc ramu a co do tego co napisał fiest to się zgadzam! :slight_smile:

Post 2

Sam mam 2*256 ramu


Update

Używaj opcji :arrow: Zmień

Golden Finger

No chyba inaczej nie moga działąc, jak tylko synchronicznie!! :smiley: