Pamięć RAM

witam

zamierzam dokupić jedną kostkę ramu 512 mb 400mhz

teraz posiadam 256 ddram też 400mhz

czy na mojej płycie głównej mógłbym wsadzić te dwie kostki tak żebym miał 768 mb ram

oto nazwa płyty : ASRock K7S8X / K7S8XE / K7VM2 / K7VM4 / K7VT4-4X / K8Upgrade-760GX

nie wiem czy tak sie dal ale najlepiej jak po prostu dokupisz jeszcze jedną 256 identyczną wtedy na pewno sie zgrają.

DARK PRINCE nikt ci tego niezagwarantuje ,ze bede dzialac … niestety z RAM’em juz tak jest … A czy te kosci sa jakies firmowe ?

Dudek14 to nic nie znaczy

jak nie wiesz to się nie wypowiadaj bo czytałem inne topiki i wiem :?

powinna działać ale 100% pewności nik ci nie da - np mój kolega tak zrobił i kom działa bez zarzutu ale może byc różnie z Ram - em

to z everesta

to również

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Przepustowość 2666 MB/sek

to jakie ja mam teraz taktowanie pamięci (tej 256 ) niby na gwarancji mam 400 mhz

A pozatym zadalem pytanie

Kosći masz może 400, ale pracują na 333 (szyna FSB ustawiona jest na 167MHz). Jeśli kupisz 400 to ona i tak bedzie pracować z 333MHz.

Twoja płyta obsługuje tryb DUAL??

Klin napisał :

nie wiem czy o to chodzi ale zobaczcie : Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)

DARK PRINCE pytam sie jakiej firmy sa te kosci :wink:

Kingstone ,Crosair … czy jakiej firmy :wink:

no właśnie nigdzie tego nie mam nawet na tych kartkach które dostałem przy zakupie komputera

Złączono Posta : 28.01.2006 (Sob) 21:05

nawet w evereście nie ma tego :!:

No to masz pewnie jakieś nonamy. Dual’a na tym raczej nie uruchomisz (płyta tego nei obsługuje). Ja bym kupił jakieś kości kingostona, mogą to być 400Mhz ale i tak bedą Ci one chodzić wolniej (przystosują sie do tych drugich, i do szyny FSB procka). możesz pokombinować z dzielnikiem, prędkościa FSB w BIOSie żeby wyrównać pamieci na 400MHz. Jeśli nie znasz sie na O/C to lepiej nie bierz sie za to.

A ja zaproponuję pamięci Geila :slight_smile: Są według mnie lepsze od Kingstona

A która to płyta dokładnie,bo podajesz ich kilka - sprawdź w papierach kompa lub przy slotach PCI pisze z reguły typ płyty i jej rewizja.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538