Pamięć RAM

(chease) #1

Czy istnieją może kostki DDR2 o pamięci 4BG? Bo szukam na stronach sklepów i ogólnie w internecie i wszystkie co mają 4BG są DDR3.

(tobexor) #2

w sklepie nie opłaca się kupować ddr2 bo są mega drogie
https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-bazowe-pamiec-ram-257226?order=p&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&typ-pamieci=DDR2

(chease) #3

problem tkwi nie nawet w cenie ale w pojemności takiej karty, żeby jedna DDR2 miała 4GB

(Veers) #4

Jedyne problemy który widzę - to cena, dostępność i możliwość zastosowania w konkretnym sprzęcie.
Pierwsze dwa problemy wynikają z tego, że po prostu już od jakiegoś czasu się tych pamięci nie produkuje. Ostatni zaś, dotyczy tego że większość modułów o pojemności 4 GB i więcej to zazwyczaj pamięci serwerowe, niekoniecznie obsługiwane przez płyty główne w domowych PC.

(chease) #5

no właśnie problem jest taki że mam tylko dwa sloty na kostki, płyta główna obsługuje do 8GB ale niestety tylko DDR2 a wszystkie 4GB są już DDR3, a chciałam w komputerze mieć 8GB no ale niestety dostępność jest znikoma. Ale chciałam się upewnić czy źle szukam czy wg ich już nie ma po prostu.

(Longhorn2009) #6

Z 8GB pod DDR2 daj sobie spokój.

(bachus) #7

Zanim zaczniesz grzebać sprawdź, czy Twoja płyta główna i chipset obsługują moduły większe, niż 2GB. To, że coś pasuje fizycznie (wskoczy w gniazdo pamięci) nie oznacza, że komputer się uruchomi, lub pamięć będzie poprawnie rozpoznana.

(chease) #8

Dziękuje za informację.

(shango) #9

Płyty na chipsecie P45 s.775 obsługują takie moduły 4GB DDR2. Sam mam 4x4GB na MSI-P45 Neo.