Pamięć Ram

Witam. Chciałem się dowiedzieć dlaczego mam tak zainstalowana pamięć ram 4,00gb dostępne 2,16gb a miałem 3,88gb dlaczego mi się zmieniło da się jakoś to przywrócić lub coś ustawić proszę o pomoc

Zresetować komputer, wtedy tylko Windows ją zajmie, a nie przeglądarka np., ale tym bym nie przejmował się. Komputer „wyczyści ją”, kiedy inna aplikacja będzie potrzebowała (w granicach rozsądku, bo 4GB… malutko!). Co do różnicy 4 vs 3.88, to najprawdopodobniej nie masz odrębnej karty graficzne i 128 Mb zabiera Ci integra.

a czy da się tak zrobić żeby mieć całe 4gb a nie żeby pobierało na przykład dostępne 3,88gb

Zakup karty graficznej, ale wnioskując z treści pytania masz laptopa lub złom typu core duo. :slight_smile: Jeżeli brakuje RAM i nie możesz dodać, to SSD złagodzi lekko objawy.

a co mam zrobić żebym miał całe 4,00 gb bez pobierania pamięci

Korzystać z zewnętrznej karty graficznej, lub nie uruchamiać komputera. Bez karty graficznej integra Ci wyświetla obraz, grafika potrzebuje pamięci, więc bierze zintegrowany RAM. :slight_smile:

Z tonu wypowiedzi wnioskuję, ze te 4 GB pewnie w wymaganiach jakieś gry wyczytałeś, niestety na karcie zintegrowanej (poza najnowszymi) w nic nie zagrasz i to niezależnie, czy z 3,9, czy 8 GB RAM.

Jakbyś miał dostępne 3.25 Gb to napisałbym żebyś wgrał 64 bitowego Windowsa… a że masz 3.88 to znaczy że iGPU bierze na stałe 128 Mb i nic z tym nie zrobisz i nawet nie powinieneś ew. jeśli się da to nawet zwiększ tą wartość w BIOS do 256 Mb…

chciałem się dowiedzieć czy jak mam w laptopie 4gb ramu to można sobie dokupić żeby mieć 8gb pamięci proszę o wiadomość

Podaj dokładny model laptopa.

Ideapad S145

Tak możesz sobie dokupić.

a czy pociągnie mi ten laptop tyle pamięci jak tylko ją zainstaluje i włoże do laptopa

Wg Lenovo do 12 GB

Rzuć monetą.

Nie jest konkretnym modelem laptopa, to raczej seria, a poszczególne modele różnia się specyfikacją np. procesorem od I5-4000U / A6-9225 po i5-1035G1. Czyli przegląd ostatnich 5-7 lat. :wink:

a gdzie to pisze że do 12 gb mogę sobie powiększyć pamięć ram

W instrukcji obsługi. A jak nie masz to sprawdź jaki masz dokładnie model i szukaj:
Jak sprawdzić specyfikację produktu lub modelu w instrukcji? - Lenovo Support PL .

Miej tylko na uwadze, że często RAM nic nie zmieni, jeżeli reszta do niczego. Jak model ma kilka lat, to… :wink:

chciałem się dowiedzieć czy jak mam w laptopie 4gb ramu to można sobie dokupić żeby mieć 8gb pamięci proszę o wiadomość bo mój laptop posiada 1 slot

Do czasu podania dokładnego modelu laptopa, bo Ideapad S145 nie wskazuje jednoznacznie na żaden, sugeruję telefon do wróżbity Macieja. :wink:

To może podać dokładny cały model laptopa