Pamięć Ram

Witam. Chciałem się dowiedzieć dlaczego mam tak zainstalowana pamięć ram 4,00gb dostępne 2,16gb a miałem 3,88gb dlaczego mi się zmieniło da się jakoś to przywrócić lub coś ustawić proszę o pomoc

Zresetować komputer, wtedy tylko Windows ją zajmie, a nie przeglądarka np., ale tym bym nie przejmował się. Komputer „wyczyści ją”, kiedy inna aplikacja będzie potrzebowała (w granicach rozsądku, bo 4GB… malutko!). Co do różnicy 4 vs 3.88, to najprawdopodobniej nie masz odrębnej karty graficzne i 128 Mb zabiera Ci integra.

a czy da się tak zrobić żeby mieć całe 4gb a nie żeby pobierało na przykład dostępne 3,88gb

Zakup karty graficznej, ale wnioskując z treści pytania masz laptopa lub złom typu core duo. :slight_smile: Jeżeli brakuje RAM i nie możesz dodać, to SSD złagodzi lekko objawy.

a co mam zrobić żebym miał całe 4,00 gb bez pobierania pamięci

Korzystać z zewnętrznej karty graficznej, lub nie uruchamiać komputera. Bez karty graficznej integra Ci wyświetla obraz, grafika potrzebuje pamięci, więc bierze zintegrowany RAM. :slight_smile:

Z tonu wypowiedzi wnioskuję, ze te 4 GB pewnie w wymaganiach jakieś gry wyczytałeś, niestety na karcie zintegrowanej (poza najnowszymi) w nic nie zagrasz i to niezależnie, czy z 3,9, czy 8 GB RAM.

Jakbyś miał dostępne 3.25 Gb to napisałbym żebyś wgrał 64 bitowego Windowsa… a że masz 3.88 to znaczy że iGPU bierze na stałe 128 Mb i nic z tym nie zrobisz i nawet nie powinieneś ew. jeśli się da to nawet zwiększ tą wartość w BIOS do 256 Mb…