Pamiec ram

Witam mam komputer w ktorym mam 265Ram DDR z zegarem 266. Dokładam do niego pamiec z innego ( 512 z takim samym zegarem) kompa na ktorym chodzi bez problemow i wtedy komp od czasu do czasu sie resetuje :frowning: mam jeszcze 3 kosc 128 ale nie wiem czy 3 kosci tak rozne moga ze soba pracowac, nie wiem nawet czy resetowanie sie nie jest powodem tego ze sa 2 inne kosci :confused: za pomoc i podpowiedz co mam zrobic i co moge zrobic dziekuje

Napisz,jakiej mocy masz zasilacz w kompie,oraz nazwy producentów obudwu modułów,jakie parametry ma pierwsza i druga pamięc,użyj eweresta i przyklej parametry na forum ?,przetestuj pamięc,może jeden moduł jest gdziesz uszkodzony ?,przeczyśc styki pamięci,sprawdz konfigurację w instrukcji płyty głównej,jeśli są to kości o różnych parametrach,mogą się gryśc,chodzi o czasy odświeżania jednej i drugiej pamięci

a włóż ten moduł 512 sam i czy będzie się resetował?

Mozliwe ze Ci sie resetuje od tego ze masz kosci 512 DDR 266 a tamte dwie maja czestotliwosc zegara 333.Wtedy komp sie resetuje.Juz tak raz mialem.

Pozdro 4all :mrgreen:

BossMistrz …przecież napisał że mają 266

Zasilacz ma pół roku i jest 300W obudowa jest MODE COM, reszte sprawdze za jakis czas

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538

Konserwacja gniazd i modułów pamięci.

Czy moduły napewno sprawne.

Przetestuj je pojedyńczo program memtest.

Ustaw w biosie CL na 2.5

Można również zresetować bios na obsadzonych bankach modułami.

Przekładaj moduły w bankach.

Poczytaj instrukcję do płyty o pamięciach.

I kombinuj.