Pamiec ram

(Pyczekkamil) #1

Witam mam komputer w ktorym mam 265Ram DDR z zegarem 266. Dok艂adam do niego pamiec z innego ( 512 z takim samym zegarem) kompa na ktorym chodzi bez problemow i wtedy komp od czasu do czasu sie resetuje :frowning: mam jeszcze 3 kosc 128 ale nie wiem czy 3 kosci tak rozne moga ze soba pracowac, nie wiem nawet czy resetowanie sie nie jest powodem tego ze sa 2 inne kosci :confused: za pomoc i podpowiedz co mam zrobic i co moge zrobic dziekuje

(Johny) #2

Napisz,jakiej mocy masz zasilacz w kompie,oraz nazwy producent贸w obudwu modu艂贸w,jakie parametry ma pierwsza i druga pami臋c,u偶yj eweresta i przyklej parametry na forum ?,przetestuj pami臋c,mo偶e jeden modu艂 jest gdziesz uszkodzony ?,przeczy艣c styki pami臋ci,sprawdz konfiguracj臋 w instrukcji p艂yty g艂贸wnej,je艣li s膮 to ko艣ci o r贸偶nych parametrach,mog膮 si臋 gry艣c,chodzi o czasy od艣wie偶ania jednej i drugiej pami臋ci

(Adrian) #3

a w艂贸偶 ten modu艂 512 sam i czy b臋dzie si臋 resetowa艂?

(Zizirixi3) #4

Mozliwe ze Ci sie resetuje od tego ze masz kosci 512 DDR 266 a tamte dwie maja czestotliwosc zegara 333.Wtedy komp sie resetuje.Juz tak raz mialem.

Pozdro 4all :mrgreen:

(Adrian) #5

BossMistrz ...przecie偶 napisa艂 偶e maj膮 266

(Pyczekkamil) #6

Zasilacz ma p贸艂 roku i jest 300W obudowa jest MODE COM, reszte sprawdze za jakis czas

(JNJN) #7

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 538#302538

Konserwacja gniazd i modu艂贸w pami臋ci.

Czy modu艂y napewno sprawne.

Przetestuj je pojedy艅czo program memtest.

Ustaw w biosie CL na 2.5

Mo偶na r贸wnie偶 zresetowa膰 bios na obsadzonych bankach modu艂ami.

Przek艂adaj modu艂y w bankach.

Poczytaj instrukcj臋 do p艂yty o pami臋ciach.

I kombinuj.