Pamięć się nagle zapełnia i Windows się wiesza

Witam,
Mam Windowsa 7 Home 64 bity. Do tej pory wszystko działało bez problemów. Od kilku dni parę minut po włączeniu Menadżer Zadań pokazuje że pamięć jest wykorzystywana powiedzmy w 45% i nagle z niewiadomego powodu zużycie skacze do 100% (3,99 GB) i wszystko się zawiesza i można tylko zrestartować system przyciskiem. Czy ktoś mógłby mi proszę opisać w jaki sposób mogę nastawić Monitor Zasobów (albo jakiś zewnętrzny program) na śledzenie używania RAM-u tak, aby po kolejnym zawieszeniu dało się łatwo odczytać który program lub proces powoduje taki skok w użyciu pamięci? Dodam, że w Trybie Awaryjnym problemu nie ma.
Dziękuję,.
kejpi

Albo będzie zapis w podglądzie zdarzeń co tak killuje wszystko albo wykonaj raport na syf na kompie.

2 polubienia

Proszę raporty: http://www.wklejto.pl/706441
Hasło prześlę na priv.
Dziękuję.

Wiesz, obciążenie programami, Wirusami to jedno, ale czysty windows łyka z 1,5 GB. Po wyczyszczeniu dziadka, jak masz wolne sloty dorzuć ze 2x2 GB lub choć 2x1, jak zapchane wymień jedno 2 na 4 :wink: Inaczej Skype, Chrome, avast i inne Cię będą wieszały często.

@panicagaming I co wynika z tych raportów?

Sorki zapomniałem o tym. :smiley:
@iJuliusz help?

Jeśli raporty są aktualne to proszę hasło (nic w systemie nie zmieniałeś), ewentualnie zrób nowy skan

Wysłane na priv.

Ok.
Masz dwa antywirusy obciążające komputer.
AV: AVG Antivirus (Enabled - Up to date)
AS: COMODO Advanced Protection (Enabled - Up to date)
AS: Windows Defender (Disabled - Up to date)
AS: AVG Antivirus (Enabled - Up to date)
FW: COMODO Firewall (Enabled)

A procesor i ram
AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 3800+
Całkowita pamięć fizyczna: 4094.49 MB

Też miałem taką konfigurację, używałem Comodo i usunąłem, zostawiłem Windows Defender.

Jeśli musisz używać antywirusa zostaw jeden.
Najlepiej, gdy odinstalujesz oba, zrobisz skan FRST i ADWCleaner, oczyścimy komputer.
Nie ma infekcji, niewielki bałagan, ale oczyszczanie by się przydało.

1 polubienie

@iJuliusz dziękuję. Zrobię testy i dam znać czy się udało.

Po zrobieniu nowego skanu FRST, daj wklejkę, oczyścimy resztę.

Okazało się, że winny był nieaktualny Comodo firewall 10. Jak zaktualizowałem do 11 problem zniknął.
Dziękuję wszystkim za pomoc i za naprowadzenie na rozwiązanie :slight_smile:
Pozdrawiam,
kejpi

Problemu ciąg dalszy :frowning:
Po zaktualizowaniu Comodo pochodziło może 2 dni i to samo.
Odinstalowałem Comodo Firewall i zamiast niego zainstalowałem PC Firewall Plus, który rzekomo zużywa mniej zasobów. Podziałało może z tydzień i znowu to samo. Tym razem wyczyściłem kompa ADWCleanerem - nadal to samo. W Trybie Awaryjnym działa.
Bardzo proszę @iJuliusz o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Dodam, że zrobiłem skanowanie pamięci w poszukiwaniu błędów i nic nie wykryło.
Załączam skan z FRST: http://www.wklejto.pl/712631
Hasło wysłałem Ci na priv.

Z góry dziękuję za pomoc.

kejpi

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Lunek\Desktop\POBRANE
    fixlist.txt (13,7 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.07b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Użyj Comodo Uninstaller Tool
  5. Czekaj na kolejne polecenia
1 polubienie

@iJuliusz Zrobione.
Logi z naprawy: http://www.wklejto.pl/712838
Hasło jak ostatnio.

Skrypt wykonał się poprawnie.
Jak teraz wygląda sytuacja z komputerem?

Póki co wszystko działa :slight_smile: Poobserwuję jeszcze, bo ostatnio po tygodniu wróciło. Dzięki!

Działa :slight_smile: Bardzo dziękuję!

:grinning:

Jeśli system odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem.
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

1 polubienie