Pamięć Stronicowana - błąd irql_not .... +RAM

A więc ostatnio mam problem, że w czasie pobierania + grania w gre/oglądania filmu hd komputer wyłącza i pojawia się błąd irql_not_less_or_equal

po załadowaniu do 100% komputer włącza się od nowa, przy czym przed chwilą podczas pobierania nie mogłem nawet włączyć przeglądarki ponieważ

wyświetlało się mniej więcej - “za mało pamięci dla tej opercji” czy coś w ten sęk. O co chodzi? Nigdy mi się to nie pojawiało :stuck_out_tongue:

Mój sprzęt - Pentium Dual-Core CPU T4300 @ 2.10 GHz, 4.00 GB Ram (2.84 dostępne) przy okazji czemu tylko 2.84 dostępne?, Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family.

Z góry dzięki za wypowiedzi.

Dodane 16.09.2012 (N) 16:10

Znowu to samo, przy : pobieraniu, przeglądarce, grze.

Tam coś piszę żeby sprawdzić sterowniki, ale ja niezbyt wiem gdzie więc jak ktoś może to niech poda link czy coś (7 Home Edition)

Dodane 16.09.2012 (N) 16:18

Chłopaki no, jest tam ktoś - potrzebuje pomocy :smiley:

Czy my jesteśmy wróżkami? Jaki jest Twój system operacyjny? Od kiedy ten błąd występuje? Instalowałeś coś/zmieniałeś? Dokonywała się jakaś aktualizacja?

Pozdrawiam!

  • Windows 7 Home Edition (32 bit)

  • Od może jakichś dwóch tygodni

  • Instalowałem najwyzej tylko gry, w systemie napewno nic nie zmieniałem

  • Java chciała się aktualizować, odrzuciłem @ Już pobieram, miałem Jave 7 po 5 aktualizacji, teraz będe mieć po 7 ;p

miałem podobnie na win7 na integrze kiedy ustawiłem 1GB ramu na 32x to zamiast 3GB ramu widział tylko 2,25GB ramu a na 512MB dla karty to normalnie widział 3,25GB

zgaduje że masz win 7 32bity

wtedy 3GB to naprawde mało kiedy przeglądarka umie wziąśc 500-700MB gra 1,5-2GB oraz jeszcze system czyli koło 1GB i od razu widać że jest mało ramu

sprawdź w biosie ile jest przydzielone karcie graficznej)jeśli więcej niż 756MB ramu to zmniejsz

edit@

Jak sprawdzić w biosie ile jest ustawione na system?

System ma za mało pamięci RAM do pracy.

Sprawdź w autostarcie jakie i ile aplikacji jest odpalanych. Wywal wszystkie niepotrzebne.

Sprawdź jak masz ustawioną pamięć stronicowania - czy automatycznie, czy na stałe, czy całkowicie wyłączoną.

Jeśli jest włączona na automat lub zdefiniowana to i tak nie wykorzystasz RAMu któy masz dostępny. System (jeśli pamięć mnie nie myli) zaczyna przerzucać dane do wirtualnej pamięci jeśli RAM zajęty jest powyżej 75% czyli już przy ok. 2GB - w twoim przypadku.

Przyszłościowo system 64bitowy, żeby wykorzystać pełne 4GB RAMu.

Jeśli nie wiesz co gdzie wyłączyć pytaj.

Dla grafy zintegrowanej ustaw 256 lub 512MB (w zależności jaka jest twoja karta graficzna), na dysku ustaw na początek stały plik wymiany 512 lub jak będzie się znowu prosić o więcej 1024MB.

Sprawdź pamięci programem do testowania. Nie wiem jak to w Win7 wyglada więc cytuję “net”:

Right after BIOS, before windows starts, push F8. Select Memory Test from the options. Run the long test, it’ll take a long time.

albo:

1.Click Start or press the Windows key

2.Type “mdsched.exe” (without the quotes)

3.Chose one of the available options.

@Up nie potrafie ustawić ramu bo jestem w tym całkowicie zielony, włączyłem to “mdsched.exe”, szukało tam błędów jakichś i nic nie znalazło ;p

Musisz wejść do BIOSu i szukać opcji shared graphic memory lub coś w tym stylu (nie wiem jak to masz u siebie) i ustawić odpowiednią ilość.

http://support.microsoft.com/kb/978610/pl