Pamięć telefonu jest pełna- w nowym telefonie Lumia 535

Witam. Właśnie nabyłem nowego smartfona Lumie 535 Dual Sim z systemem Windows Phone (pamięć wewnętrzna 8GB), dodatkowo zainstalowałem kartę pamięci SD 8GB - a tu przy próbie zrobienia pierwszej fotki niemiła niespodzianka- komunikat - Zwolnij miejsce- Pamięć telefonu jest pełna. Zwolnij miejsce, by móc robić zdjęcia… A przecież na telefonie kompletnie nic jeszcze nie instalowałem, na dodatek czujnik pamięci pokazuje że pamięć telefonu - 4,15 GB wykorzystane- 3,13 GB wolnego miejsca. Pamięć na karcie SD prawie cała wola…  Co jest grane ?? Co robić ??? Całkiem nowy telefon… Proszę o pomoc

Windows zostawia sobie miejsce na aktualizację na pewno i nowe aplikacje wejdz moze w ustawienia i zeby zapisywał zdjęcia na karcie SD.

Telefon przyszedł z win10 czy z 8.1 i aktualizowałeś? Jeżeli po aktualizacji z 8.1 do 10 to polecam zrobić reset do ustawień fabrycznych. Jeżeli z 10 to też można popróbować zresetować.

Telefon przyszedł z Windows 8.1, ale problemem okazała się jednak karta SD kupiona za pół ceny na promocji, która okazała się wadliwa lub po prostu marnej jakości. Po wyjęciu karty SD, wszystko działa już prawidłowo. Przy okazji zastanawiam się czy warto zaktualizować system telefonu do Windows 10. Jak sądzicie- warto ??

Było właśnie tak ustawione, ale karta SD okazała się jakaś felerna po prostu. Po wyjęciu karty SD z telefonu wszystko działa. Dzięki. za poradę. Warto zaktualizować telefon do Windows 10 ? Jak sądzicie ? 

Kazda aktualizacja poprawia działanie systemu ale tez są takie co potrafią je zepsuc ale słyszałem ze win10 jest spoko na telefonie 

Jest spoko ale najlepiej zrobć czystą instalację nie aktualizację