Pamięc usb nie działa

po podłączeniu do telewizora nagle przestało ją czytać.

Prawdopodobnie pamięć jest uszkodzona i nie ma to związku z wirusami.

Najpierw spróbuj : Komputer - PPM na dysku - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Automatycznie napraw błędy systemu plików - Rozpocznij

Dysku nie odłącza się gdy dokonywana jest operacja odczytu (w tym po włożeniu do USB nie wcześniej niż po 30 s - odczytywana jest tabela MFT) lub zapisu . W XP należy bezwzględnie korzystać z “bezpiecznego usuwania sprzętu” . 

nic nie zaskoczyło… :frowning:

dalej prosi o formata…

Problem nie ma żadnego związku z wirusami.

Wszystko wskazuje na to , że została uszkodzona tabela partycji MFT (spieszyło się ?) . Sformatuj dysk (szybkie formatowanie !) i o ile go nie nadpiszesz nowymi plikami to masz szansę za pomocą odpowiednich programów odzyskać “małe co nieco” . Tabela MFT zawiera informacje o położeniu plików na dysku i to ona jest odczytywana , a nie jest przeszukiwany cały dysk (czas) . Natomiast programy odzyskujące skanują w poszukiwaniu plików sektor po sektorze dysku (czas !) . Może się zdarzyć , że to plik zostaje uszkodzony na dysku w przypadku gdy trwał jego odczyt lub zapis , a dysk w tym momencie został odłączony , ale zdaje się , że to nie Twój przypadek (wtedy WINDOWS “prosi” o CHKDSK) .

Ponieważ Windows nie zawsze sobie radzi z formatowaniem tak uszkodzonych dysków to polecam GPARTED (Delete & Create new partition table - msdos) : 

http://netcologne.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.24.0-2/gparted-live-0.24.0-2-amd64.iso