Pamieć w laptopie

Witam
Mam laptopa lenovo x201 z prockiem i5 520m i 4gb ram. Mam zamiar dołożyć ramu do 8gb jednak trudno znaleźć kostki o taktowaniu 1066mhz do laptopa a jak już to są drogie więc, czy jeśli włożę kostki o taktowaniu 1333mhz to laptop będzie działał prawidłowo?

Zacznij od tego czy jest 2x2 czy 1x4 gb i wolny slot. Po drugie kości do laptopa, nawet na oko, wyglądają inaczej od tych ze stacjonarnych blaszaków. Tzn. tańszej z desktopa nie upchniesz w miejscu na “mniejszą” laptopową. Po trzecie, przechodząc do meritum, na 90% kości ram mogą być z innymi prędkościami, mogą być z wyższymi od obsługiwanych przez płytę, ale wtedy cały “system” będzie chodził z prędkością najwolniejszego elementu.

kości 2 razy po 2gb i tak wiem że muszą być mniejsze :wink:

nadadzą się takie?

text aukcji mówi : ""Przed zakupem sprawdź jakie pamięci obsługuje Twój laptop, ponieważ jeśli obsługuje mniejsze prędkości niż 1333Mhz, to pamięci nie będą działać. “”

cholercia…

Pozostaje Tobie kupić 2x takie: https://goo.gl/Aekvvi ( z przesyłką 5zł zapłacisz 263zł)
i sprzedać swoje które masz w laptopie to zamortyzuje trochę zakup

no nic zostaje kupić takie i tyle dziękuje za pomoc :+1:

jeśli ktoś to jeszcze czyta to wie ktoś czy można by dołożyć np. teraz 4gb i mieć 6gb a za miesiąć kolejne 4gb?

Można

Teoretycznie :wink: W praktyce może i działać, ale sprzedający się zabezpiecza. Kiedyś miałem takie “dołożone za szybkie pamięci”, działało i nie spaliło się, ale 100% gwarancji dać nie mogę- wszystko zależy od wiary i żyłki hazardzisty :wink:

kupie teraz te 4gb i za miesiąc kolejne 4gb i bedzie działało