Pamięć w telefonie

Witam.
Chciałbym dowiedzieć się gdzie jest też pamięć w telefonie. Chodzi mi o miejsce przechowywania zdjęć.
W telefonie są zdjęcia Google, jest coś takiego jak Files i coś takiego jak Dysk. W tych miejscach są zdjęcia.
Czasem jedno zdjęcie jest we wszystkich tych miejscach a czasem jest w jednym. Trudno się zorientować gdzie zdjęcia są zapisane.
Jak zrobić żeby zdjęcia były w jednym miejscu, w pamięci telefonu? . W żadnych zdjęciach Google, Files czy jeszcze w innych miejscach . Tylko w pamięci.

Bardzo różnie - zależy od wersji Androida, programu jakiego używasz do robienia zdjęć/filmów (wbudowany w system czy pobrałeś inny ze sklepu) a także czy używasz dodatkowej karty pamięci.
U mnie jest tak:
pamieć wewn. - \DCIM , \Pictures\Screenshot , \CameraZomm (aplikacja ze sklepu)
karta Sandisk - \DCIM\Camera , \Gallery
Zainstaluj sobie Totala Commandera dla Androida (jest darmowy) albo podepnij smartfon do PC i przejrzyj przy pomocy jakiegoś menadżera plików.

Przecież Files to tylko nazwa sortowania, pliki, zdjęcie dalej jest na dysku. Natomiast jeśli ustawisz w zdjęciach Google automatyczną kopie i synchronizacje, to będzie ci wykasowywać, te zdjęcia, które są zsynchronizowane.
Dzięki temu masz miejsce i w razie problemów z telefonem, nie stracisz zdjęć. A do tego zarządzanie nimi jest szybsze, bo robi to serwer.

@kramar99 Przede wszystkim, jaki masz telefon?
Zdjęcia zapisywane są zazwyczaj w:

pamięć wewnętrzna lub karta SD > DCIM

Jeśli masz włączoną synchronizację z chmurą Google’a, to wpadają też tu:

Zalogujesz się tu i widzisz swoje fotki.

Można to wyłączyć, a potem ręcznie skasować z chmury pliki i ew. przenieść do:

Nie mam włączonej synchronizacji z chmurą Google’a bo wówczas według ich regulaminu nie byłbym jedynym właścicielem moich własnych zdjęć/filmów. Mam LG K61.
DCIM tylko wtedy jeśli używasz wbudowanych aplikacji w Androida. Inne aplikacje mogą zapisywać gdzie indziej.

W UE zdjęcia są prywatne i dostępne tylko dla właściciela konta, chyba, że postanowisz inaczej.
Natomiast jeśli zdjęcia udostępniasz, wtedy są sprawdzane przez algorytmy SI i jeśli naruszają prawo, mogą zostać usunięte. Bywały sytuacje, gdy zdjęcie medyczne zostało uznane za niezgodne, lub zdjęcie nagie członka rodziny. Ale te sytuacje dotyczyły udostępnienia takich danych innym. Są też prawa do zbierania danych, z tym, że telefon i tak to robi, niezależnie od tego czy umieszczasz w zdjęciach czy nie. W każdym razie, nie, Google nie może sobie wziąć twojego zdjęcia i użyć go np. w reklamie, bez twojej zgody. Natomiast może analizować twoje zainteresowanie na jego podstawie, aby ci wyświetlić reklamy, z tym, że robi to i tak, bez zdjęć Google.

Tak czy inaczej, odkąd istnieje Google zdjęcia ,nigdy nie zdarzył mi się jakikolwiek problem z wykorzystaniem czy udostępnieniem zdjęć, natomiast nie ma takiego miesiąca, żeby nie trafił ktoś z telefonem, kto stracił zdjęcia bo nie synchronizował. To jest nagminne i do tego w wielu przypadkach bardzo kosztowne. Co akurat mnie nie martwi. :innocent:

Albo: https://play.google.com/store/search?q=files+by+google&c=apps

Albo: F-Droid Search: Files i mamy:

Mam ustawioną automatyczna kopię zapasową zdjęć.
Problem w tym , że nie wiem jak z tej kopi skorzystać jak będzie taka potrzeba .
Ponadto pojawia się też komunikat , żeby przenieść jakieś zdjęcia do archiwum . Po co to robic?

Telefon to Motorola edge 30 pro