Pamięć wirtualna dla 16 GB RAM

Pamięć wirtualna dla 16 GB RAM

 

Chcę zmniejszyć ilość pamięci buforowanej, która wynosi niecałe 7 GB!

 

Oczywistością jest, że MUSI BYĆ WŁĄCZONA, gdyż niektóre programy tego wymagają (bez niej pojawiają się błędy aplikacji)

Nie przyjmuje do wiadomości teorii, że mając tyle pamięci można ją śmiało wyłączyć…

 

Jakie optymalne ustawienia… Gdzieś widziałem TABELE z “optymalnymi” ustawieniami,  w zależności od ilości pamięci w systemie… ale nie pamiętam na jakiej to stronce było…

I słusznie! Tabel nie widziałem. Opieram się na własnej kilkunastoletniej praktyce, według której stała wartość pliku stronicowania (bo chyba o tym mówimy?) zależy nieco od sposobu, w jaki wykorzystywany jest komputer. Dla 16 GB RAM i mocno graficznie wykorzystywanego komputera proponowałbym 3072 MB stałego pliku stronicowania.

Można też plik stronnicowania wrzucić w ramdrive jak już tak koniecznie przy 16gb musisz go mieć.

Kiedyś się przyjmowało, że swap powinien wynosić 2x pamięci ram.

Raczej 1,5x

Raczej nie ma takiego realnego zestawienia.

Pamięci stronicowanej potrzebują niektóre aplikacje. Trochę Firefox i tam inne. Na win7 x64 mam ustawiony rozmiar początkowy 2000MB i maksymalny 2000MB, czyli na sztywno, co zapobiega fragmentacjo pagefile.sys. Jest to najlżejsze ustawienie dla systemu, gdy dla poszczególnych procesów deklaruje - przydziela stronicowanie. Nawet w trybie ustawienia niektórych procesów na wysoki, to 2000MB jest dużo i niezależne to jest od RAM, licząc oczywiście od 2GB wzwyż. Bo od 2GB i niżej, to wtedy można ustawiać dwukrotną, a nawet trzykrotną wielkość stronicowania, co RAM, żeby jakoś system i aplikacje działały poprawnie.

 

16GB RAMu, to wypas, a z 2000MB stronicowania, to można obliczać orbity planet.

 

djzon - wypróbuj.

Bogdan_G - 16 GB RAM. Bez stronicowania (wyłączone)… Kilka wymagających aplikacji i awaria systemu(zazwyczaj zatrzymanie KRYTYCZNE - Czarny Ekran Śmierci lub Niebieski Ekran Śmierci) związana z brakiem pamięci w Systemie (o czym informuje Dziennik Zdarzeń)

 

Tak Ci się tylko wydaje, że 2000 MB to dużo… W tej chwili buforuje 11 GB (Uruchomione miniaturki graficzne i przeglądarka i aplikacja do pobierania plików i kilka niewielkich aplikacji w tle, edytor tekstu) No i system x64 tez potrzebuje odpowiednio pamięci RAM i usługi…

 

Wykorzystanie pamięci 14 GB ! ( w tym własnie ta buforowana)  … jak przekroczy 16 GB to awaria gwarantowana

Ja rozumiem, że masz bardzo dużo plików graficznych, do nich programy, ale niektóre aplikacje zarzynają system.

U mnie wystarczy w OneNote włączyć rozpoznanie tekstu w dużym pliku PDF i piorunem zawiesza moje 2GB RAMu + 4 GB stronicowania. Ale znowu te 300 stron PDF zaznaczam wszystkie, kopiuję zaznaczenie w Sumatra PDF i wklejam tekst do AkelPada, a system nawet tego tego nie odczuwa.

Najwięcej pamięci używa:

 

  1. Przeglądarka (Firefox lub inna) 1-2 GB

  2. javaw.exe (średnio 2 - 4GB) (wiadomo aplikacja oparta na Javie) - bez znaczenia jaka

  3. explorer.exe (w zależności co otwarte) ale mniej niż w przypadku punktu 1. i 2. (Około 1 GB)

  4. Buforowanie (I/O) odczyt/zapis na dysku/dysków - powoduje równiez pewne “zżeranie pamięci RAM”

  5. Czasami włączenie program do błyskawicznego przeszukania wszystkich dysków w celu znalezienia dowolnego pliku co używa 5,2 GB [ale tylko w  moim konkretnym prypadku]

  6. System i usługi (około 3GB po dłużym używaniu)

 

Teoretycznie więc

 

2 GB + 4GB + 1 GB +3 GB = 10 GB + Bufforowanie = więcej niż 10 GB RAM

Prawdę rzekłeś. Java jest ciężka, oprócz tego, że jeszcze siedzi w procesach przeglądarek. Czyli ujmij przeglądarkom, dolicz javie. Jako oddzielna platforma uruchamiania aplikacji, to nie istnieje, a wspomaga. Po to są visuale C++, nawet frameworki, direct 2D i 3D. A jakiś czat, to moim zdaniem zbyt ciężki gips, żeby ładować javę w system.

Dolicz, że w systemie działa jawa oracle i masz dodatkowe obciążenia podczas wyświetlania plików graficznych. Przy 500GB plikow graficznych, to może być kula u nogi, a jakakolwiek ingerencja, nawet wyłączenie updatera javy, jest niezgodne z licencją. A poczytałem kilka stron, czyli nielegalnie przetłumaczyłem warunki użytkowania.

 

Bez produktów oracle, systemowi dużo lżej, a i można przerzucić obciążenia na wymagające gry i programy, zwłaszcza te do grafiki.

Dla programisty, jawa może być wybranym narzędziem. Ale to inny wybór.

Programiści pracują nad zmniejszeniem użycia pamięci przez aplikację java (oczywiście pracują w moim konkretnym przypadku ^^ duży stos (z ang. Heap ) (nie mówiąc tutaj jak wspomniałeś o jakimś czacie, który NIE MA NIC WSPÓLNEGO z aplikacją).  

Akurat z tymi miniaturkami graficznymi to nie aż tyle ( w tej chwili podgląd - 28.000 plików / 13 GB) to nie koniecznie dużo RAM-u zjada)

 

WYŁĄCZYŁEM WSZYSTKIE PROGRAMY:

 

29% ram z 16 GB = Oblicz :smiley:

 

http://s12.postimg.org/d91jgyzvh/Screen_Shot_08_23_15_at_09_28_PM.jpg

A bierzesz pod uwagę, że system operacyjny rezerwuje sobie zasoby? 30%*16 ~= 5giB - to więcej niż “przeciętny” człowiek ma zamontowane w komputerze :stuck_out_tongue: Zasadniczo 7-ka na pusto uruchomiona i bez tweeków będzie trzymała zużycie ramu w okolicy 30% o ile to możliwe.

przy zwykłej pracy swap będzie prawie nie używany przy 16GB ramu 512MB nawet starczy, mogą go wykorzystywać niektóre gry to wtedy bym dał więcej, wszystko zależy od potrzeb i zastosowania

16 RAM

 

Uruchomiłem tylko Firefox

 

Fizyczna:

Buforowana - około 5000MB

Dostępna - około 12000MB

Wolna - około 7000MB

Pamięć wirtualna ustawiona - 3072/3072 MB

 

Stronicowania:

432 MB

 

  1. Swap (nie używam tego pojęcia ale domyślam się, że to jest Pagefile.sys czyli pamięć wirtualna )

  2. Pamięć Stronicowania (używana / nieużywana)

3.I 4. Nie jestem pewny czy Buforowanie to jest dokładnie to samo co “Cache”

  1. Metafile - jest częścią pamięci podręcznej systemu i składa się z metadanych NTFS. Metadanych NTFS zawiera MFT, jak również różne inne pliki metadanych NTFS. Większe użycie jest związane z dużą ilością plików np. na serwerach ale także i na PC :smiley:

 

 

niektórzy nie wiedzą o czym mówią :slight_smile: bo ja dostrzegam różnice