Pamięć wirtualna jak ustawić i ile przy 1024 ramu?

Tylko nie rozumiem dlaczego hibernacja nie działa

A masz ją w ogóle włączoną?

Tak ale komputer się nie wybudza tzn. hibernuje się pomyślnie ale jak go włączę to nie może zapisu odczytać

bardzo dobrze, ze ma ponad 5GB w sumie??? odliczajac 1.25GB fizycznej reszta jest wirtualna… :wink:

zeby wlasciwie zarzadzac tzw. SWAP’em nalezy miec odrobine pojecia do czego ow swap sluzy - glownie do przechowywania nieuzywanych bibliotek potrzebnych programom do pracy, czyli oszczednosc pamieci RAM (ktorej nigdy nie bylo za wiele, a szczegolnie w czasach projektowania XP) oraz szybszy dostep do nich w potrzebie - zamiast wyszukiwac plik na dysku, system wie gdzie jest…

SWAP sluzy rowniez do tzw. dump’u pamieci - jakoze RAM nie jest w stanie przechowac informacji bez napiecia, wobec czego w momencie wylaczenia komputera cala zawartosc pamieci fizycznej jest zapisywana na dysku (gdzie z regoly jest umieszczany plik wymiany), co powoduje lekko szybszy start ssytemu, ale… co w przypadku, gdy ktos ma swap na ramdisku (jak w moim) i znacznie mniejszy niz RAM? nic… i to jest wlasnie konkluzja w temacie uzytecznosci SWAP’a 8)

No tak ale to jak dla mnie jest o wiele za dużo ja to widze jako marnotrawstwo dysku.

Sterowniki zaktualizuj poinstaluj też wszystkie łatki, też tak miałem i aktualizacja pomogła.

@clockwork, na jednym z forum radzono mi żebym całkiem swap wyłączył i coś tam w rejestrze przestawił by system nie próbował ładować plików do swapu. Takie rozwiązanie według ciebie jest dobre?

przy tej ilosci RAM i XP 32-bit?

moim zdaniem, dodaj 1024KB na sztywno, a jesli mozesz to rozbij na dwie czesci (w przypadku dwoch i wiecej dyskow fizycznych, nie partycji)

Nie za bardzo rozumie co masz na myśli, swap mam rozbić na dwie części? W jaki sposób?

jesli masz dwa dyski, to na kazdym na pierwszej partycji daj polowe pliku wymiany… jak to zrobisz, to podejrzyj jakims defragmentatorem w ktorym miejscu jest PW i czy nie jest zdefragmentowany (nie powinien byc, bo system stara sie umiescic go w jednym kawalku)

Ok tylko czy to nie wpłynie negatywnie na wydajność systemu?

raczej pozytywnie - to cos a’la raid0, przy czym warto to robic od 3-ch dyskow w gore - podzielic miedzy dwa bez systemu, jesli sa tylko dwa, to w calosci umiescic na drugim hdd co odciazy dysk systemowy… 8)

ps. w przypadku nadmiernej ilosci RAM’u mozna plik umiescic w nim wlasnie - szybsze otwieranie okien programow po ich zamknieciu lub zminimalizowaniu

Ok, dzięki clockwork za cenne wskazówki. Pozdrawiam.