Pamięć wirtualna - na ile ustawić?

Witam. Otóż mam problem na jakie wartości najlepiej ustawic pamięc wirtualną :P, Obecnie mam tak:

3500e4b609643ec3.jpg

Mam 256 mb RAM’u

Z góry dziękuję, kosior6 :spoko:

Zwykle zaleca się ustawienie górnej i dolnej wartości na jednym poziomie.

W przypadku 256 MB ramu optymalną wartością będzie 384 MB.

Aha no dobra to zmienię :stuck_out_tongue: i zobaczymy :stuck_out_tongue:

:spoko:

A dzieje się coś niepokojącego, że zacząłeś się nad tym zastanawiać?

Frog , nie no nic się nie dzieję, ale czytałem że optymalnie ustawiona pamięc wirtualna może mieć wpływ na szybkość pracy kompa :stuck_out_tongue: i aplikacje się szybciej uruchamiać mogę :stuck_out_tongue:

uwazam ze masz mało, gdzie przy małych wielkościach pamieci RAM powinna być ustawiona weksza pamieć SWAP , a wieć w proporcjach min. 384MB a max. 768MB

De Niro , a czy to jest bezpieczne dla systemu, czy nie spowoduje, że system bedzie niestabilnie pracował ?

musisz przetesować

De Niro , czytat z search engines :stuck_out_tongue: Post Picasso , czytałem to właśnie. Więc chyba tak ustawie, a wrazie czego potem, się ustawi na starą, oki dzięki. :stuck_out_tongue:

:spoko:

u mnie sie sprawdziło, gdzie posiadam starego kompa z 256MB a na dodatek pamieć SDRAM :wink:

Ja równierz mam SDRAM 2x128 ustawiłem tak jak radziłes no i jest dobrze :P, system jest stabilny nadal nic sie nie dzieję.

musisz troszke popracować na takim ustawianiu, bo rózne aplikacje róznie reagują :!: :wink:

kosior6 ja zaś czytałem gdzieś, że lepiej nie wrzucać swapu tam gdzie winda jest, a po za tym ja podzieliłem na 2 dyski, podobno wyższa wydajność :wink:

jeżeli winda jest na pierwszej partycji to jak najbardziej tam opłaca się umieścić SWAP. najszybszy odczyt. im dalej, tym wolniej, z tym, że różnice są raczej minimalne.

jeżeli masz dwa HDD ale nie przy jednym dysku.

Posty typu chat zaliczyły kosmos :evil:

Co trzeba dokładnie zrobić, aby wejść w te ustawienia, które są pokazane w pierwszym poście tego tematu :?: Posiadam system Windows XP.

Start -->Ustawienia -->Panel sterowania -->System -->Zaawansowane -->“Wydajność” Ustawienia --> Zaawansowane --> Zmień -->Wpisujesz i naciskasz “Ustaw”

Witam.Odnowiłem temat ponieważ nie chcę zakładać nowego :smiley:

Otóż dokupiłem gdzisiaj 512 Mb pamięci i tyle teraz mam. Jak jest najlepiej ustawić pamięć w takim przypadku?

Obecnie mam tak:

c154bca2f4da5cbd.jpg