Pamięć wirtualna za mała


(Snopkowski) #1

Jak w temacie,wiem niby co zrobić ale nie wiem na ile ustawić bo domyslnie mam moim zdaniem prawidłowo...

http://screenshooter.net/2224264/iuewxxn--to ram--

http://screenshooter.net/2224264/rkiwyhy to ustawienia teraz jakie mam.Prosiłbym o pomoc gdyż nie da się na tym moim sprzęcie dosłownie juz nic obejrzeć a ikonka windowsa wyskakuje po 20 razy dziennie


(Cedar) #2

To, że masz ustawione dużo pamięci nie oznacza, że będzie działała prawidłowo bo plik wymiany masz pewnie w kilkudziesięciu cześciach a to bardzo spowalnia jego odczyt i zapis.

Po pierwsze - wyłacz plik wymiany, dokładnie zdefragmentuj partycje (np. programem Defraggler http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html) na której on jest i dopiero ją załącz ustawiając stały rozmiar np. 2 GB (początkowy i maksymalny taki sam)

Możesz jaśniej?


(Snopkowski) #3

Wyskakuje ikonka że mam za mało pamięci wirtualnej i niektóre programy moga wolno działac lub przestac działac, cos takiego…Po drugie jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o komputery,pewnie ostani dzicy indianie w amazoni więcej o nich wiedza niz ja…dlatego prosiłbym o wytłumaczenie mi łopatologicznie,kroczek po kroczku :)nie wiem co to jest plik wymiany,degragmentacje robiłem ostatnio,mam tylko jeden dysk i oczywiście tez nie wiem jak go podzielic na partycje.Myślałem że mam zawalonego kompa śmieciami,znalazłem jakąś instrukcje,powywalałem zbedne pliki z windowsa,przeleciałem go ccleanerem,jetcleanerem i odkurzaczem.


(Cedar) #4

Ten rozmiar, który ustawiasz to jest rozmiar właśnie pliku wymiany, inaczej zwany plikiem stronicowania (ustawiasz “Bez pliku stronicowania”) i restartujesz system.

Za dużo czyszczenia wieloma programami nie zawsze jest korzystne dla systemu.


(Vardas) #5

Ustaw rozmiar niestandardowy na stałe, w dwóch kolumnach 2048.

Najlepiej najpierw wyłącz plik stronicowania, zrestartuj komputer, z defragmentuj dysk i dopiero ustaw.

Co do informacji systemowej która wyskakuje, pojawia się ona ponieważ rozmiar pliku stronicowania uzyskał wartość początkową (1524) i zaczyna zwiększać do wartości maksymalnej (3048).

Jak ustawisz na stałe wartość od do na 2048 to plik nie będzie się fragmentował i komunikaty znikną.

Swoją drogą, z jakiego systemu korzystasz i ile masz pamięci RAM w kompie? (1 link nie działa z obrazkiem).


(Snopkowski) #6

Windows xp,ram 0,99gb

ustawiłem jak radziliście,teraz normalnie można cos obejrzeć:) wczesniej to był pokaż slajdów…dziekuje bardzo :slight_smile:

Hmm.za wcześnie odtrąbiłem sukces ,problem wrócił,jest dalej tak samo ,nie można nic normalnie obejrzec…ma ktos pomysł co jeszcze zrobić?