Pamięć wirtualna zbyt niska

Witam.

Mam problem. Najczęściej podczas uruchamiania komputera wyskakuje mi komunikat treści - minimalna wartość pamięci wirtualnej jest za niska.

Stąd moje pytanie: czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić… Szukałem w google, etc, ale żadne porady nie skutkują. Może ma ktoś jakiś pomysł?

Dzięki. Pozdrawiam.

Logo WIN+pause > zaawansowane > okienko Wydajność > ustawienia > zaawansowane > Pamięć wirtualna > zmień > zaznaczasz “rozmiar niestandardowy” i ustawiasz “roz. początkowy = np: 1024”, a “roz. maksymalny = 2048” > Ustaw > 3xOK.

Ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej?

Panel sterowania>System>Zakładka zaawansowane>Ustawienia(w polu wydajność)>zakładka zaawansowane>przycisk Zmień.

Zaznacz C (lub inną partycję jeżeli na C nie masz już miejsca)

Rozmiar niestandardowy

Rozmiar początkowy (MB): (wpisz minimum 500)

Rozmiar maksymalny (MB): (wpisz tą samą wartość co rozmiar początkowy)

Kliknij przycisk Ustaw.

Masz za małą ilość pamięci RAM… Instalowałeś ostatnio jakieś aplikacje gry ? Podaj konfig. kompa.

Konfiguracja kompa: Intel Pentium M 1,73 GHz; 512MB DDR2. Zaznaczam, że jest to laptop.

Gier nie instalowałem, komp służy mi do pracy… i jakoś tak od pewnego czasu zaczęło mi to wyskakiwać, a komp zaczął się mulić z niewiadomych przyczyn… :?

Pewnie nie masz miejsca na C.

dyks ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Pilnuje tego, zawsze mam na C, ok 1GB wolnego miejsca… :?

Możesz na dysku C wyłączyć, a ustawić na innej partycji (jeśli takową posiadasz).

Posiadam takową, mam tam mniej wolnego miejsca, zresztą już tak próbowałem i nic nie daje.

No dobra, a jakie Masz ustawienia tej pamięci i jakie jest aktualne zużycie całej pamięci?