Pamięć wirtualna

Co to jest, do czego służy w systemie? Niedawno miałem komunikat że mam za mało pamięci wirtualnej i system będzie ją powiększał/poszerzał. O co w tym chodzi?

Poczytaj:

:arrow: http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_01.php

Sprawdź ustawienia pamięci wirtualnej

PPM Mój komputer --> Właściwości --> Zaawansowane --> Opcje wydajności.

Będzie tam całkowity rozmiar pamięci wirtualnej.

Jego ilość jest uzależniona od ilości RAMu.

Zwykle powinno być wpisane 1,5-2 razy więcej pamięci wirtulanej niż pamięci RAM

Czyli dla 512 MB RAM wpisujemy 768 MB pamięci wirtualnej.

Al jeżeli ktoś ma dwa dyski (C i D) to na każdym udostępnić 768?

Ale ten komunikat o poszerzaniu pokazał się tylko w dolnym prawym roku na pasku, nic złego się nie stało, ale chciałem wiedzieć co to oznacza czy to dobrze że system sam zwiększa sobie pamięć wirtualną i czy jest jakaś granica pamięci wirtualnej czy można ją poszerzać w nieskończoność?

Złączono Posta : 04.09.2005 (Nie) 9:16

Teraz mam ustawioną pamięć wirtualną na 1131MB, czy to dobrze? Czy bez znaczenia?

  1. Tak, dobrze.

  2. Tak jest ograniczenie, pojemność Twojego dysku :slight_smile:

Najprawdopodobniej miales wlączonych wiele programów które biora troche tej pamiec i dlatego ten komunikat wystapil, jezeli dalej bedzie sie pojawial to zastosuj sie do rady strumienianin

Mam pytanie odnośni Kerio, wiem że to nie ten temat ale to małe pytanie.Co oznacza jeżeli na iknoce w trayu (od Kerio) sa takie jakby dwa kwadraty?? Co to oznacza? I jeszcze jedno podobne pytanie, co oznacza jak na tej ikonce co chwila pojawaiają sie raz czerwone a raz zielone kwadraciki (w różnych ilościach) ??

To znaczy ze firewall, pracuje i blokuje ataki itp.

A co do tego drugiego to mozesz to lepeij opisac. Mysle ze to pocja blokowania pop-up :slight_smile:

To wskazuje na intensywność ruchu sieciowego :). A kolor zależy od tego, czy jest to ruch wychodzący czy przychodzący.

no pojawily sie na tej ikonce takie dwa biale kwadraty nachodzace na siebie nieco wieksze od tych zielonych i czerwonych. A pozniej znikly, nie bylem wtedy na zadnej www.

A pisało może (po najechani myszką): filtr okien pop-up nieaktywny?

ten komunikat wyskakuje mi jak programy zżeraja mi całą pamięć wirtualną więc moze mało ramu masz ?