Pamięć wirtualna

(Anonim1518) #1

Co to jest, do czego służy w systemie? Niedawno miałem komunikat że mam za mało pamięci wirtualnej i system będzie ją powiększał/poszerzał. O co w tym chodzi?

(system) #2

Poczytaj:

:arrow: http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_01.php

Sprawdź ustawienia pamięci wirtualnej

PPM Mój komputer --> Właściwości --> Zaawansowane --> Opcje wydajności.

Będzie tam całkowity rozmiar pamięci wirtualnej.

Jego ilość jest uzależniona od ilości RAMu.

Zwykle powinno być wpisane 1,5-2 razy więcej pamięci wirtulanej niż pamięci RAM

Czyli dla 512 MB RAM wpisujemy 768 MB pamięci wirtualnej.

(Ford Fokus) #3

Al jeżeli ktoś ma dwa dyski (C i D) to na każdym udostępnić 768?

(Anonim1518) #4

Ale ten komunikat o poszerzaniu pokazał się tylko w dolnym prawym roku na pasku, nic złego się nie stało, ale chciałem wiedzieć co to oznacza czy to dobrze że system sam zwiększa sobie pamięć wirtualną i czy jest jakaś granica pamięci wirtualnej czy można ją poszerzać w nieskończoność?

Złączono Posta : 04.09.2005 (Nie) 9:16

Teraz mam ustawioną pamięć wirtualną na 1131MB, czy to dobrze? Czy bez znaczenia?

(Ford Fokus) #5
  1. Tak, dobrze.

2. Tak jest ograniczenie, pojemność Twojego dysku :slight_smile:

(El Presidento) #6

Najprawdopodobniej miales wlączonych wiele programów które biora troche tej pamiec i dlatego ten komunikat wystapil, jezeli dalej bedzie sie pojawial to zastosuj sie do rady strumienianin

(Anonim1518) #7

Mam pytanie odnośni Kerio, wiem że to nie ten temat ale to małe pytanie.Co oznacza jeżeli na iknoce w trayu (od Kerio) sa takie jakby dwa kwadraty?? Co to oznacza? I jeszcze jedno podobne pytanie, co oznacza jak na tej ikonce co chwila pojawaiają sie raz czerwone a raz zielone kwadraciki (w różnych ilościach) ??

(El Presidento) #8

To znaczy ze firewall, pracuje i blokuje ataki itp.

A co do tego drugiego to mozesz to lepeij opisac. Mysle ze to pocja blokowania pop-up :slight_smile:

(zagorskid) #9

To wskazuje na intensywność ruchu sieciowego :). A kolor zależy od tego, czy jest to ruch wychodzący czy przychodzący.

(Anonim1518) #10

no pojawily sie na tej ikonce takie dwa biale kwadraty nachodzace na siebie nieco wieksze od tych zielonych i czerwonych. A pozniej znikly, nie bylem wtedy na zadnej www.

(zagorskid) #11

A pisało może (po najechani myszką): filtr okien pop-up nieaktywny?

(Pyra20) #12

ten komunikat wyskakuje mi jak programy zżeraja mi całą pamięć wirtualną więc moze mało ramu masz ?