Pamięć wirtualna

W jaki sposób ustawić rozmiar początkowy imaksymalny pamięci wirtualnej aby osiagną najwiekszą wydajność przy 512 MB DDR333

Przenoszę do :arrow: Problemy

dla ciebie bedzie to 1,5x512 czyli 768MB dla rozmiaru poczatkowego i koncowego ta sama liczba, najlepiej jest jesli plik stronicowy ma stala liczbe wtedy mozesz go nawet defragmentowac (zmieniajac mu koncowke ,a po defragmentacji znowu powrocic do orginal.)

Przy takiej ilości RAM-u możesz darować sobie tworzenie pliku

wymiany. System powinien obyć się bez niego. :slight_smile:

Teoretycznie tak - nigdy jednak nie wiadomo, czy nie

trafisz na aplikację, wymagającą istnienia w systemie

pliku wymiany jako warunku działania.

Ja mu radzę przetestować wszystkie ustawienia - stały plik wymiany i bez pliku wymiany. Na każdym kompie jest inaczej. Sam musi dojść co lepiej chodzi.

Ps

Przypomniał mi sie fajny artykuł. Posadzić plik wymiany na szypkiej ptrycji FAT 16.

Tu wszystko pisze

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_69719.html

Już nie raz była mowa o pamięci wirtualnej…

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=7752

Dałeś mu radę że hoho a może rysyn chce pograć w Far Cry gdzie do milutkiej gry potrzebne jest 1024 MB ramu więc wtedy kto wie czy styknie :confused:

Najpierw musi ją kupić

A po co zmieniać końcówkę skoro są programy do defragmentacji pliku wymiany, np Page defrag.

Ja gram w demo FarCry na 256 DDR i chodzi płynnie,he,he,he

A jeżeli chodzi o wspomaganie wydajności DDR-ów pamięcią wirtualną to jest jakaś paranoja.Pamięć wirtualna wspomaga a nie przyszpiesza DDR np.w programach(pamięciożernych)graficznych.Od kiedy dysk twardy jest szybszy od pamięci DDR?A do gier najlepiej mieć dużo ramu na samej karcie graficznej i na płycie głównej.

Stary trochę ten temat, ale się dopiszę.

Zofer napisał:

A po co zmieniać końcówkę skoro są programy do defragmentacji pliku wymiany, np Page defrag.

Ten program nie jest idealny.

W przypadku gdy się ma plik wymiany na innej partycji to jest kiszka.

U mnie po zakończeniu defragmentacji domyślnie przenosił “page file” na dysk C.