Pamiec wirtualna

Ja tak na marginesie…ile ustawic pamieci przy 1Gb teraz mam ustawione min 1200 max 1600 MB.Pytam bo ostatnio pojawił mi sie komunikat że mam jej za mało własnie po wyjściu z gry Fear.Co sie tyczy gry to za bardzo sie tnie bo cały czas praktycznie chodzi twardy

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 22:59

Acha plik wymiany przeniosłem na inna partycje niz systemową co o tym sadzicie

Dziwne. U mnie przy 1280 MB RAM FEAR chodzi bez najmniejszego problemu bez zacięcia

Laptop Acer Aspire 5021 WLMI

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 23:09

Ależ ja się nie upieram. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale moim zdaniem problem nie dotyczy swapa jako takiego tylko umiejętnności pracy danego programu z taką ilością pamięci RAM i tutaj jest pies pogrzebany

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 23:10

Sądzę, że nie ma to żadnego znaczenia. Co innego gdybyś umieścił swapa na osobnym dysku, ale inna partycja nic tu nie da.

cholera…własnie ta partycja z wirtualna jest na osobnym dysku…co do Fear to tez dziwne bo oprocz 1 gb ram mam też gf 7800,ktorego teraz kupiłem za Radka 9800pro a z kolei na nim nic mi nie dogrywało,w innych grach tez zaczeło sie to robic bez wzgledu na ustawienia rozdziałki

Skoro jest to na osobnym dysku i jest na nim tylko plik wymiany to w sytuacji, gdy system plików jest FAT może być to dobrym rozwiązaniem skoro się koniecznie upierasz przy tym swapie

To jest Fat a oprocz tego mam tam folder plikow tymczasowych a co do Feara wiesz jaka moze byc przyczyna swapowania…ludzie mi pisza że powinienem przeinstalowac system gdy zmieniam grafike ale uwazam że to głupota

Niestety nie wiem co może być przyczyną swapowania. Może ustawiłeś zbyt dużą ilość detali? To tak jak w Doom3, gdzie ustawienie najwyższej opcji powodowało wykorzystanie ponad 500 MB RAM-u na same tekstury. Być może u Ciebie jest ten sam problem

A co do drugiej części pytania to owszem, przeinstalowywanie systemu w razie zmiany grafiki to bzdura

Czasami poleca się czyszczenie systemu ze sterowników po poprzedniej grafice, ale z mojego doświadczenia wynika, że nie ma to specjalnego wpływu na pracę nowej grafiki

Ale na Radeonie 9800 pro przy tych samych ustawieniach nic mi sie nie zacinało a tu mam grafe 100 procent szybszą.Stare drivery usunąłem narzędziem ati potem wyczyściłem rejestr jak zawsze zresztą przy zmianie grafy…zobacz na mj post w dziale chyba bezpieczeństwo pod tytułem Wirus czy błąd może to co tam pisze jest przyczyną…

Być może problem leży po stronie sterowników do grafiki. Ja już teraz nie pamiętam ,ale instalowałeś patcha do FEAR-a? Zobacz na stronę producenta i pobierz uaktualnienie

Najnowsze stery mam, własnie jedną z modyfikacji jest wyższa wydajność w Fear przy włączonym AA żeby było ciekawie…co do patcha to obawiam sie że u mnie sie go nie zainstaluje ale ona ma jakies zainstalowane tylko nie pamietam wersji…

Złączono Posta : 26.03.2006 (Nie) 0:08

Zrobiłem defragmentacje partycji może pomoże…

pamieć wymiany musi być ustawiona - może być auto, moze być np. 1024

to że system zaalokuje auto = np 350 manual = 1024 to nie znaczy że z wymiany korzysta.

np. u mnie po starcie jest zaalokowane ok 300 a w użyciu tylko 5

wyłączenie wirtualnej spowoduje problem u programów które wykrywają takie ustawienia i po prostu się nie uruchomią prosząc o właczenie swap’a

warto mieć przy 1GB ramu na sztywno 1 GB wirtualnej jeśli się gra np. w BF2 bo ten uzywa tego w olbrzymim zakresie.