Pamięć wirualna

witam wszystkich

ostatnio wyskoczył mi komunikat że mam za malo pamięci wirtualnej w komputerze i następuje stronicowanie

posiadam 1GB ramu system xp

ustawienia następujące

całkowity rozmiar stronicowania plików dla wszystkich dysków -1172 MB

na dysku systemowym dostępny rozmiar to-97238 MB

rozmiar początkowy -1152MB

rozmiar maksymalny- 2304MB

dopuszczalne minimum 2MB

druga partycja ma 242456 MB wolnego i jest zaznaczone bez pliku stronicowania

czy mam coś zmienić w tych ustawieniach, może zaznaczyć rozmiar kontrolowany przez system

mój procesor ma 3 GHz ile mogę ewentualnie jeszcze dokupić ramu żeby on to wszystko spokojnie pociągnął :smiley:

2,5 GB RAM…Aby zmienić ustawienia pamięci wirtualnej, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer i z menu podręcznego wybierz opcję Właściwości. Następnie przejdź na kartę Zaawansowane , gdzie w polu Wydajność klikasz przycisk Ustawienia. W kolejnym oknie - Opcje wydajności - wybierz ponownie kartę Zaawansowane i kliknij przycisk Zmień w polu Pamięć wirtualna.

p.s - Szybsze i stabilniejsze działanie systemu zapewni, pamięć wirtualna o wartości 150% pojemności faktycznej pamięci RAM. Warto ustawić także, te same wartości dla minimalnego i maksymalnego rozmiaru pamięci wirtualnej.Systemy 32-bitowe pozwalają na zaadresowanie 4 294 967 296 komórek pamięci. W praktyce jednak wykorzystują 3,5 GB RAM.

kachna1965 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif