Pamięć

(Kyrneh1) #1

Posiadam w kompie pamięć 128SDDRAM.Chciałbym powiększyć do 256,Czy jak wyjmę tą kość 128 SDDRAM,a zalożę 256 DDRAM,to komp ją odczyta? Czy potem nie będzie problemów z otwieraniem stron?

(Borys951) #2

Jak włożysz 256 DDRAM to komp nie bedzie tego czytał

(Ford Fokus) #3

Zależy czy masz wejścia na DDR, bo na SDR są inne, nie pamiętam które do których, ale jedne są takie krótkie, a inne dłuższe. Jak wyciągniesz SDR i włożysz DDR to będzie działać, nie możesz tylko tych kości mieszać, bo jak będzie połowa SDR i połowa DDr to sie komputer nie uruchomi.

Co ma jedno do drugiego?

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 13:01

A czemu by miał nie czytać?

(krzysztof7272) #4

Jak masz pamięć sdram to nie da rady włożyć ddr, bo sdr ma dwa wycięcia na laminacie, a ddr jedno. Wyjątek stanowią płyty główne które obsługują dwa rodzaje pamięci

(Ford Fokus) #5

Właśnie dlatego napisałem zależy czy ma wejścia na tego typu pamięci czy nie.

(JNJN) #6

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

(system) #7

Kup nowego kompa lepiej :slight_smile:

(Ford Fokus) #8

Kolejna inteligentna porada specjalisty. Cholera człowieku idź sie zastanów nad sobą. Już nie pierwszy raz czytam twój kretyński post.

(Maciej Szczepaniak) #9

Witam,

skoro już mowa o pamięci. Czy jeśli mam na płycie dwa wejścia na sdram i dwa ddr, to czy mogę, mając teraz dwa razy po 256 DDR dołożyć dwa razy po 256 SDRAM? Zmieścić się zmieści, ale czy będzie działać?

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

(Michal Kolatek) #10

Nie, komp nawet nie wystartuje.

(Maciej Szczepaniak) #11

Tak myślałem, swoją drogą już drugi raz dzięki za pomoc ... ale mógłbyś wlać we mnie trochę otuchy :mrgreen: np jakaś ciekawa konfiguracja za 350 z vatem :lol:

(Michal Kolatek) #12

Jakieś konkretne części, czy cały komp?

(Maciej Szczepaniak) #13

najlepiej cały :mrgreen:

(Michal Kolatek) #14

np taki

http://allegro.pl/item169789851_pentium ... ncja_.html

(Maciej Szczepaniak) #15

taki to prawie mam :mrgreen: za te 350 to wolałbym taki co jednocześnie dooma 3 i adobe photoshopa pociągnie naraz :mrgreen:

swoją drogą to właśnie kompletuję części z zaproponowanego przez ciebie zestawu ... miałem tylko dylemat czy brać jedno czy dwurdzeniowy, ale biorąc pod uwagę, że różnica w cenie nie jest aż taka porażająca to wezmę dwu ... słyszałem co prawda, że coś tam się czasami wiesza, ale forumowe wypowiedzi to traktuję z przymrużeniem oka.

dalej polecasz tak jak poniżej, czy coś byś zmodyfikował?

Abit KN9 250 zł

2x1 GB Goodram 667 Mhz 500 zł.

AMD A64 3000+ 265 zł lub X2 3600+ EE 340 zł.

Palint Sonic 7600GS 256 DDR3 360 zł.

HuntKey 400W 250 zł

Na core 2 Duo

Asus P5N-E 430 zł

E6300 650-80 zł.

(Michal Kolatek) #16

Dwurdzeniowe się nie wieszają, czasami mogą dziwie się zachowywać, wystarczy wgrać prog do optymalizacji.

Można obniżyć koszt Core 2 Duo.

Płytę na Abita IL9 Pro lub Biostara TForce 945P ~300 zł, procesor E4300 620 zł.

(Seba Qqlka) #17

możesz wyjaśnić co to dokładniej znaczy ? :wink:

(Michal Kolatek) #18

Optymalizacja X2 w grach - czyli, czasami zdarzają się problemy. Przykładowy opis, jak sobie z nimi poradzić.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139087

(Maciej Szczepaniak) #19

Dzięki bardzo. Wrzuciłem temat swoim adminom, żeby sprawdzili ile ten sprzęt będzie kosztował w "hurcie", zobaczymy.

Teraz dla odmiany walczę z przyłączeniem drugiego kompa do upc, widzą się nawzajem, ale "drugi" nie widzi netu :frowning: i za cholerę nie wiem dlaczego. Wyłączyłem f..wall'e i nadal nuda ... Szukam dalej, gdzieś tutaj musi być odpowiedź :slight_smile: