Pamięć

Posiadam w kompie pamięć 128SDDRAM.Chciałbym powiększyć do 256,Czy jak wyjmę tą kość 128 SDDRAM,a zalożę 256 DDRAM,to komp ją odczyta? Czy potem nie będzie problemów z otwieraniem stron?

Jak włożysz 256 DDRAM to komp nie bedzie tego czytał

Zależy czy masz wejścia na DDR, bo na SDR są inne, nie pamiętam które do których, ale jedne są takie krótkie, a inne dłuższe. Jak wyciągniesz SDR i włożysz DDR to będzie działać, nie możesz tylko tych kości mieszać, bo jak będzie połowa SDR i połowa DDr to sie komputer nie uruchomi.

Co ma jedno do drugiego?

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 13:01

A czemu by miał nie czytać?

Jak masz pamięć sdram to nie da rady włożyć ddr, bo sdr ma dwa wycięcia na laminacie, a ddr jedno. Wyjątek stanowią płyty główne które obsługują dwa rodzaje pamięci

Właśnie dlatego napisałem zależy czy ma wejścia na tego typu pamięci czy nie.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Kup nowego kompa lepiej :slight_smile:

Kolejna inteligentna porada specjalisty. ■■■■■■■ człowieku idź sie zastanów nad sobą. Już nie pierwszy raz czytam twój kretyński post.

Witam,

skoro już mowa o pamięci. Czy jeśli mam na płycie dwa wejścia na sdram i dwa ddr, to czy mogę, mając teraz dwa razy po 256 DDR dołożyć dwa razy po 256 SDRAM? Zmieścić się zmieści, ale czy będzie działać?

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nie, komp nawet nie wystartuje.

Tak myślałem, swoją drogą już drugi raz dzięki za pomoc … ale mógłbyś wlać we mnie trochę otuchy :mrgreen: np jakaś ciekawa konfiguracja za 350 z vatem :lol:

Jakieś konkretne części, czy cały komp?

najlepiej cały :mrgreen:

np taki

http://allegro.pl/item169789851_pentium … ncja_.html

taki to prawie mam :mrgreen: za te 350 to wolałbym taki co jednocześnie dooma 3 i adobe photoshopa pociągnie naraz :mrgreen:

swoją drogą to właśnie kompletuję części z zaproponowanego przez ciebie zestawu … miałem tylko dylemat czy brać jedno czy dwurdzeniowy, ale biorąc pod uwagę, że różnica w cenie nie jest aż taka porażająca to wezmę dwu … słyszałem co prawda, że coś tam się czasami wiesza, ale forumowe wypowiedzi to traktuję z przymrużeniem oka.

dalej polecasz tak jak poniżej, czy coś byś zmodyfikował?

Abit KN9 250 zł

2x1 GB Goodram 667 Mhz 500 zł.

AMD A64 3000+ 265 zł lub X2 3600+ EE 340 zł.

Palint Sonic 7600GS 256 DDR3 360 zł.

HuntKey 400W 250 zł

Na core 2 Duo

Asus P5N-E 430 zł

E6300 650-80 zł.

Dwurdzeniowe się nie wieszają, czasami mogą dziwie się zachowywać, wystarczy wgrać prog do optymalizacji.

Można obniżyć koszt Core 2 Duo.

Płytę na Abita IL9 Pro lub Biostara TForce 945P ~300 zł, procesor E4300 620 zł.

możesz wyjaśnić co to dokładniej znaczy ? :wink:

Optymalizacja X2 w grach - czyli, czasami zdarzają się problemy. Przykładowy opis, jak sobie z nimi poradzić.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139087

Dzięki bardzo. Wrzuciłem temat swoim adminom, żeby sprawdzili ile ten sprzęt będzie kosztował w “hurcie”, zobaczymy.

Teraz dla odmiany walczę z przyłączeniem drugiego kompa do upc, widzą się nawzajem, ale “drugi” nie widzi netu :frowning: i za cholerę nie wiem dlaczego. Wyłączyłem f…wall’e i nadal nuda … Szukam dalej, gdzieś tutaj musi być odpowiedź :slight_smile: