Pamięc

O co chodzi z pamięcia wirtualną.Wyskakuje mi co pewien czas komunikat '‘system windows ma za mało pamięci wirtualnej’'Co to znaczy,co musze zrobic.

pewnie za dużo programów masz uruchomionych i brakuje zasobów do obsługi ich. ile masz ramu i jaki system?

zwieksz plik stronicowania w ustawieniach pamieci wirtualnej -powinno jej byc conajmniej 2 krotnie wiecej niz fizycznej

Standardowo ustawia się 1,5 X pamięć. Czyli jak masz 512 to 768 :smiley:

ja posiadam pamięć 256 to mam ustawic 640 pamieć początkową i maksymalna???

nowy4wb.jpg

w tym przypadku powinno być 512

masz dobrze ustawione przy 256 Ramu /przydziel to na wszystkie partycje bo napewno brakuje jej w grach

Poczytaj:

:arrow: http://www.skarby.republika.pl/SWAP.pdf

Dokup sobie następną kość :smiley: Będzie najprościej.

Nie wiem czy dla Wszystkich … :x

czy jak ustawie na kazdej partycji wielkość poczatkujaca i max. 512 to będą lepsze zasoby pamięci???

I tak system korzysta tylko z jednego pliku wymiany i stała wartość 512 MB mu wystarczy.

Zainwestuj np jeszcze w 256 MB i można wogóle spróbować wyłączyć pamięć wirtualną i sprawdzić jak system się zachowuje.

Zasada jest prosta jak najwięcej pamięći stałej i jak najmniej wirtualnej.

mam pytanie, gdy sie określa początkujacą pamieć i max. to kiedy system z niej korzysta, wiem ze chodzi o powiększenie pamięci, ale jak można to prosto wytłumaczyć przy określonej pamieć 384-768

Przy większym zużyciu RAM’u plik stronicowania się automatycznie powiększa,a gdy to jest zbędne powraca do dolnej wartości oszczędzajac tym samym miejsce.

Ja przy 512RAM nam ustawione min. 768 i max.1024 nie mam kłopotów.