Pamiec

czy w everest home edition mozna sprawdzic jaka na maxa moge wsadzic kośc z pamiecią jesli w nim nie mozna to gdzie mozna?? pozdro

można sprawdzić na przykład w instrukcji od płyty głównej. jeżeli nie masz instrukcji everest poda Ci nazwe i płyty zainstalowanej w komputerze a wtedy instrukcje do niej znajdziesz na stronie producenta płyty głównej.

Kośc pamięci mozesz wsadzić przeważnie ile chcesz, sa choć ograniczenia które mają na sobie Windowsy (Np. Win Me - 512 ram Max), pytanie tylko czy masz wystarczająco ilośc slotów, na pamięc w płycie głownej.

Takiej informacji nie znajdziesz w programie.

A nie wprowadzaj kolegi w błąd , bo to ile można włożyć (wielkość MB) do jednego czy do wszystkich slotów jest zazwyczaj określone w instrukcji do płyty gł . i to pod tytułem Waring i tłustym drukiem, a wtym momęcie otworzyłem książke i zgłupiałem nie wiem komu wieżyć na stronie producenta pisze że moge w płyte załadować 2048Gb pamięci max a w ksiązce 4GB a program everest mi pokazuje że mam 2 sloty a w żeczywistości mam 4 , być tu człowieku mądry i eksperymentuj bo chyba to jedyna metoda na sprawdzenie jak duże moduły bedą pracować

Gdzieś czytałem, że 32-bitowa architektura procesorów pozwala na zaadresowanie max 4GB pamięci, nie więcej. to min dlatego przejście na 64 bity miało być takim skokiem technologicznym, bo możliwości adresowania pamięci wzrastają do kilkudziesięciu GB. W praktyce te 4GB i tak wystarczają póki co bo kto ma w pececie 4GB Ramu? Z resztą, tak jak napisał Zbych1 płyty gł ograniczają to często jeszcze bardziej - każda ma w specyfikacji jaką max kość możesz wsadzić do pojedynczego slotu. Suma daje całkowitą ilość Ramu jaką może obsłużyć płyta gł.

pewnie WinXP ani chyba Vista nie obsłuży 4GB RAM-u

nie zgodzę się , mam kolegę co ma win xp sp2 i ma zainstalowane 4 Gb ramu ( ma specjalną ale za to drogą płytę główną )

HarryPotter : w Xp o ile dobrze pamiętam jest limit, można włożyć “tylko” 64 gb ram. Jakoś tak to leciało :stuck_out_tongue:

no to 4 wejdą tylko mainbord jakiś limit ma

A ta droga płyta do specjalnie do takiego ramu?? Więszkość płyt obsuługuje 4GB :wink:

I płyty główne. ;]

I nie ważne ile slotów.