Pamięć!

Witam czy jak moja płyta obsługuje pamięc pc2100 to czy pójdzie na niej pc2700 albo pc3200??a druga sprawa troche to zastanawia mnie dlaczego pamięci sdram są droższe od ddrów przynajmniej na allegro, w końcu to ddry są nowsze i chyba lepsze??jak to jest…?

Pójdzie,ale będzie pracować jako pc2100.

Bo stają się “żadsze” i mniej dostępne(tak myślę).

Co to za płytka? Nikt tu wróżką nie jest?

SDR już się (z tego co wiem) nie produkuje :wink: i dlatego

jest ich mniej niż ddr i są droższe :slight_smile:

a pamięci będą pracowały maksymalnie na tyle ile pozwala chipset pł.gł

McDracullo płytka jest syfiasta ecs k7s5a 1.0 i już mam jej dosyć dlatego chce najpierw sie przesiąść na ddry a później zmienić też płyte i procka bo na wszystko nie mam kasy na razie. no a ta płytka to tragedia jest za nic nie chce chodzić przy fsb 133 (procek athlon 1,2 9x133 a musi chodzić 9x100) zwisy raz za razem i nic tu nie pomagały zmiany biosów itp. itd. i dlatego postanowiłem jej sie pozbyć no i dlatego pytam o tą pamięć.

Na szczęście płyka obsłuży DDR.

Może pamięci nie wyrabiają. Sprobuj je puścić asynchronicznie. :wink:

Pamięci kup PC3200 tymbardziej ze planujesz wymienić płytke i procka. :wink:

może pamięci…może zasilacz… codegen:) sam już nie wiem, wiem tylko że jak tylko bede miał troche kasy to pozbede sie tej płytki, bo już sporo nerwów przez nią straciłem,a jak ustawić te asynchronicznie???chętnie bym spróbował i tego, ale nie bardzo wiem jak to ustawić… Z góry dzięki…

Ty chcesz kupić codegen’a?

Musisz poszukać odpowiedniej opcji w BIOSie. NAjlepiej poszukaj w instukcji do płyty głównej, bo ciężko jest mi powiedzieć jak ustawia sie to w tym ECS’ie

kupić:)?? ja go niestety posiadam:-/ co w połączeniu z tą płytą daje mieszanke wybuchowa:)Pozdro

Przepraszam wojtek11 :wink: nie zrozumiałem co napisałeś. No sam Codagen to już jest wybuchowy :wink:

sam kiedyś miałem ten syf i jakoś bardzo dobrze się trzymał , nie miałem z nim problemów na starym kompie