Pamięcć ram!


(BLADE2042) #1

Witam miałem 2GB pamięci RAM i pracują w Dual Channel i dzisiaj dokupiłem drugie 2GB takie same gdyż w płycie głównej są tylko 4 wejścia na RAM kości są po 1GB każda są to DDR2 PC6400 800MHz CAS 4 firmy GEIL płytę główną mam firmy GIGABYTE model GA-M57SLI-S4 problem tkwi w tym że jak wejdę w konfigurację to pokazuje mi że ma tylko 3GB RAMU niewiem dlaczego tak jest weszłem na tą str.http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga ... s4_20.html i tam pisze w instrukcji że płyta obsługuje do 4GB RAM bez żadnego ale może mi ktoś z forumowiczów pomóc i wyjaśnić dlaczego tak się dzieje bo Ja raczej niezaspecjalnie znam się na tym i szczerze mówiąc jestem kiepski w te klocki.Będę ogromnie wdzięczny za konkretne wyjaśnienie i liczę na WASZE odpowiedzi! !!


(Matheosh) #2

Jeśli pracujesz na systemie XP to sprawa jest prosta, system nie widzi więcej niż 3GB :stuck_out_tongue:


(Saeros) #3

Nieprawda! XP obsługuje 4 GB RAM

http://www.microsoft.com/poland/windows ... nkcji.mspx


(Emilmlo) #4

Według Microsoftu tak jest ale w rzeczywistości systemy 32 bitowe mają problemy z obsługą 4 GB ramu i to nie tylko XP 32 bit tak ma ale Vista 32 bit też, aby było wszystko widoczne potrzeba systemu 64 bitowego.


(Saeros) #5

Czy tak jest na pewno nie będę się spierał, ale pamiętam taki temat na forum, że już ktoś też o 4 GB się pytał - po kilku poradach forumowiczów doszedł do tego że wystarczyło dobrze poukładać RAM w sloty i całe 4 GB działało :slight_smile:


(Monczkin) #6