Pamięci DDR1 niepasujące do komputera

Kupiłem na allegro 2x 512mb pamięci: M383L6420DTS-CAO a dostałem MT18VDDT6472G-202B1, czy na komputerze obsługującym DDR1 może być tak, że te pierwsze pamięci działały by a te drugie nie? Bo właśnie sprawdzałem te drugie i komputer w ogóle ich nie wykrywa (długie piknięcie). Co jeszcze trzeba określić żeby sprawdzić jaka pamięć do tego komputera pasuje?

napisz jaki masz sprzęt: płyta główna?

może być tak że są uszkodzone…

Musisz sprawdzić na stronie producenta, jakie pamięci są obsługiwane przez tą płytę. Ja raz się tak natknąłem. Kupiłem Goodram 1 GB, a okazało się, iż płyta ich nie obsługuje, nawet po włożeniu komp nie dawał znaku życia, tzn. wszystko chodziło, ale nie było pyknięcia potwierdzającego, że wszytko działa dobrze :slight_smile:

VT8367-8235 to jest nazwa płyty głównej? Nie mogę nic na ten temat znaleźć, czy jest kompatybilne.

z tego co mi się zdaje to jest nazwa chipsetu… ale nie jestem pewien…

poszukaj jeszcze innych oznaczeń na pycie głównej

Nazwa płyty głównej ECS K7VTA3 v6

A więc tak.

M383L6420DTS-CAO to normalne, odpowiednie kości. Te, które dostałeś, czyli MT18VDDT6472G-202B1 to pamięć ECC, której Twoja płyta nie obsługuje - stąd problem.

Generalnie musisz kupić zwykłe kości DIMM DDR1 PC1600 - PC2100.

Czyli będę mu musiał te złe odesłać i musi mi przysłać te dobre czyli M383L6420DTS-CAO.

Tak.

Teraz patrze, i okazuje się że te samsunga też są podpisane jako serwerowe. Czy jest to możliwe?

Rzeczywiście. Jak patrzyłem w google to w pierwszym linku nic o tym nie było, ale rzeczywiście… Przepraszam. Tak więc musisz kupić zupełnie inne kości, nieserwerowe.