Pamięci Kingston oraz Goodram

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego nie mogę uruchomić komputera po włożeniu pamięci goodram (na zdjęciu poniżej) aktualnie mam 2x2gb (jedna kość na zdjęciu - ten kingston) a chciałem dołożyć jeszcze 4gb (właśnie te goodramy)

Moja płyta główna to ASUS M4A77TD PRO

W biosie wszystko co związane z pamięcią jest na AUTO

Myślicie że jakich pamięci powinienem poszukać?

Dla świętego spokoju powinienem kupić np. takie [Kingstony](http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p katalog_produktow/id_gl 5/id_produktu 4195/ Pami_RAM_Kingston_4GB_1333MHz_DDR3_Low_Voltage/)?

pamieci_kingston_goodram

Pamięci musisz montować parami. Jeśli wszystkie kości są sprawne dokup do pary z GoodRAM 4 GB. Będziesz miał 12GB

Nie ma co kupować takiej samej bo drogo, a całość i tak będzie działała na 1333MHz.

Edit:

Kinstony w gniazdach o tych samych kolorach, Goodram w drugim kolorze to może odpali, ale tak pewnie próbowałeś?

NIestety mam podejrzenia że 1 z portów może być “walnięty”. Próbowałem różne kombinacje - w żadnej komputer nie startował - co gorsze tylko z tym goodramem też nie.

Tzn mam rozumieć że muszę mieć parzystą ilość kości? Bo z takim jednym kingstonem komputer startuje więc o co chodzi :slight_smile:

Ze względów finansowych chciałem zakończyć upgrade komputera w tych 150 zł więc raczej nie chciałbym inwestować w nic droższego (to w sumie pod javę :] )

Osobiście nie montowałem nigdy pamięci nie parzyście w dualu. ale wikipedia twierdzi, że na nowoczesnych płytach głównych możliwe jest montowanie np. 1GB + 1GB + 2 GB.

Widocznie ta kość jest zepsuta…

No właśnie też tak wczoraj zacząłem studiować ten dual channel i w sumie to instrukcja do płyty sugeruje kwiatki nawet w stylu że jak włożę 1 + 2 gb to po 1 bg będzie działało w dual channel a pozostały 1 gb z tej kości 2gb jako single channel więc w sumie nie sądzę żeby to był akurat problem.

Dzisiaj oddam tą pamięć i kupię kingstona 4g 1333 mhz zobaczę wtedy :confused:

Nie zaprzątaj sobie głowy Dual Chanel.

Ku pamięci jakby ktoś kiedyś wygrzebał temat tej płyty - nie udało mi się uruchomić stabilnie żadnej z tych pamięci w żaden sposób :confused:

Próbowałem jeszcze dołożyć takie coś Elixir 2GB DDR3 1333MHz ale również się nie udało więc o ile płyta nie jest padnięta (tylko że na tych kościach co mam chodzi) to chyba będę musiał zainwestować w coś nowszego.