Pamieci pc3200 wykrywane jako pc2700

witam!

miałem do tej pory 1 kostkę pamięci pc3200 256mb

dokupiłem 2 kostki pc3200 256mb wiec razem mam 768mb pamieci tylko jjest problem bo w biosie widzi wszystkie 3 kostki ale jako pc2700 - pytanie dlaczego? czy winny może by zasilacz (bo ostatnio wymieniałem) ?

pozdrawiam

czekam na pomoc

podaj markę tego zasilacza aczkolwiek wątpie żeby to było przyczyną…musisz ręcznie ustawić w BIOSie wszystko odnośnie pamięci…

Te moduły pamięci są dwustronne czy jednostronne? Ile masz slotów DDR na płycie głównej? Podaj model płyty głównej i poczytaj instrukcję do niej… już na pierwszych stronach powinieneś mieć tabelkę informacyjną w jakich konfiguracjach i jakie (ilu stronne) pamięci mogą działać na maksymalnej częstotliwości (zwróć uwagę na zapisy w instrukcji DS - Double side RAM module - czyli kość dwustronna, SS - Single side RAM module - kość jednostronna).

Niektóre płyty główne przy obsadzeniu wszystkich slotów pamięci zaniżają jej taktowanie.

rozwiązania są dwa:

  1. twoja płyta obsługuje pamięci wsadzone w 3 banki z maksymalną prędkością pc-2700

  2. twoja nominalna kość pamięci (ta początkowa) jest zgodna tylko z pc-2700 i wstecz

rozwiązanie - wyjmij starą kość i pozostaw tylko 2 3200-ddr, odnotuj tu spostrzeżenia.

płyta główna asrock p4s61 - http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4S61&s=478

kości 3x256mb pc3200 (stara kośc jednostronna, 2 nowe dwustronne) - wszystkie sloty obsadzone i w biosie zonk (pokazuje pc2700)

pomocy

zajrzyj do manuala, sekcja upgrade pamięci.

wyjąłem starą kostkę i zostały 2 nowe i w biosie widzi 2 x pc3200

a jak są 3 kostki widzi je jako pc2700

k… kto projektował te płyty :slight_smile: