Pamięci ram i różne częstotliwości

Witam wszystkich jako nowy forumowicz :mrgreen:

zajrzałem do kilku postów w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, ale pozostaje mi jedno.

Otóż mam na płycie Gigabyte 965p-ds3 2x512MB ram w dualu (PC2-5300 - 333mhz) kośći, których nie jestem w stanie zidentyfikować jaka to firma

Kupiłem pamięć 2x1gb PC2-5300 ale 667 Mhz. Crucial Ballistix Z tego co już sie dowiedziałem taktowanie tych nowych powinno zlecieć do 333mhz. No ok ale czy skoro bede miał 3gb ram to wpłynie to diametralnie na wydajność pamięci?

Mój sprzęt to C2D e6300, GF7600GS i zasilacz 350W, jakby ktoś pytał. Nic nie było podkręcane ani zmieniane w biosach. Full basic

chciałem się również dowiedzieć co w opisie kośći znaczy “Unbuffered” oraz “Non Ecc”

z góry dziekuję za pomoc

Wpłynąć wpłynie ale radził bym wywalić te 2x512 i zostawić same 2x1GB:)

tak

jak tyle pamięci ci potrzeba, to wpłynie na wydajność ;)) jednak lepiej jak by pracowały na 667mhz, a tamte 333mhz np… sprzedać

dałem edit swojego posta wiec konfiguracja komputerka już jest podana :slight_smile:

o to tym bardziej radził bym je sprzedać a zostawić :

ale nieznam tej firmy :stuck_out_tongue:

przy tym procku to powinienneś poczuć różnicę jednak dużo lepiej będzie jak zostawisz te szybsze pamięci

a jaka marka przyokazji? :mrgreen:

Te RAM’y mają takie same taktowania… 333x2 liczysz.Poza tym oznaczenia

PC2-5300 posiadają obie wiec jakby nie było taktowania są takie same.

Crucial Ballistix znana firma, szczególnie w środowisko overclockerów.Sprawdź w programie CPU-Z timingi obecnych pamięci, jeżeli będą takie same jak nowo nabytych powinny współpracować z Crucialami i tym sposobem będziesz miał 3gb;)

acha wiec w takim razie jesli CPU-Z (używam używam :mrgreen: ) pokazuje ze jedna kość z duali ma 333mhz i druga to samo. to zeby odczytać wlasciwą wartość taktowania obu dodaje je do siebie tak? wiec istnieje szansa ze bede miał 3gb:P

przepraszam za zamieszanie z “nie znaniem firmy” coś mi odbiło i byłem przekonany ze są to boxy :stuck_out_tongue: firma to Twinmos

Złączono Posta : 13.11.2007 (Wto) 14:54

nie jestem zbyt obeznany w RAMACh dopiero sie ucze ale mówiąc timingi mówisz o taktowaniu jak np 667mhz czy o tych timingach oznaczanych poprzez tCL-tRCD-tRP-tRAS itp?